Loading...

Apteczka samochodowa

Liczba produktów w ofercie: 5

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Apteczka mini

Cena 18,36 zł

Dlaczego apteczka samochodowa to kluczowy element wyposażenia?

Jedną z pierwszych kwestii, które są niezbędne dla odpowiedzialnego kierowcy jest posiadanie apteczki samochodowej. Obecnie apteczka nie jest wymaganym elementem wyposażenia samochodu w Polsce, lecz w przypadku nieprzewidzianych sytuacji na drodzę lub poza nią może uratować życie. Nie trzeba zatem wspominać, jak kluczowe może być posiadanie pod ręką niezbędnego wyposażenia do uratowania czyjegoś życia (a choćby i opatrzenia drobnej rany).

 

Wyposażenie apteczek

Apteczka samochodowa to produkt wykonany zgodnie z najwyższymi normami bezpieczeństwa. Jedną z nich jest DIN 13164. Oznaczenie używane jest na terenie wielu krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. Norma DIN 13164 oznacza przeznaczenie takiej apteczki samochodowej (https://motofenek.pl/zestaw-bezpieczenstwa-norma-din-13164.html) do użycia w sytuacji wypadków drogowych oraz udzielenia pierwszej pomocy bezpośrednio w terenie. Jej wyposażenie zostało dostosowane, aby udzielić błyskawicznej pomocy do momentu przyjazdu pogotowia. W skład apteczki wchodzą:

  • opatrunki indywidualne (w kilku sztukach)
  • plastry
  • opaski podtrzymujące elastyczne
  • koc ratunkowy
  • jednorazowe maski medyczne
  • rękawice winylowe
  • nożyce

W asortymencie MOTO FENEK posiadamy apteczkę samochodową z ustnikiem (https://motofenek.pl/apteczka-samochodowa/apteczka-plus-ustnik-norma-din-13164.html), co jest dodatkowym wyposażeniem standardowej apteczki. Całość zawarta jest w miękkim, ale wytrzymałym i wodoodpornym opakowaniu, dzięki czemu pozwala na jej bezproblemowe spakowanie. Sterylność produktu utrzymuje się przez 5 lat od daty produkcji oznaczonej na opakowaniu.

Uwaga! Jeżeli wybierasz się do takich krajów jak: Niemcy, Francja, Holandia, Czechy, Litwa, czy Austria, apteczka samochodowa DIN 13164 jest obowiązkowym wyposażeniem. Z kolei norma DIN 13167 oznacza apteczkę przystosowaną dla kierowców pojazdów jednośladowych. Główną różnicą jest mniejsze opakowanie, tak by było ono bezpiecznie umocowane przy mniejszej powierzchni użytkowej. Apteczka posiada niezbędne wyposażenie ratunkowe, takie jak: opatrunki, koc, rękawice, chusta opatrunkowa, przylepiec i nożyce.

Dla osób, chcących mieć w pobliżu większy zestaw bezpieczeństwa, produkt zgodny z normą bezpieczeństwa DIN 13164 spełni oczekiwania. Zawiera on dodatkowo kilka bandaży z kompresem oraz dodatkowe sztuki niektórych elementów apteczki. Najtańszym rozwiązaniem w dziale apteczek samochodowych jest zestaw mini. To niewielkie opakowanie tekstylne mieszczące w sobie opaski, plastry, koc ratunkowy, rękawice winylowe i chustę trójkątną. Zestaw zmieści się w niedużej rozmiarowo torebce, czy niewielkim plecaku.

 

Czego nie można wziąć do apteczki?

Wiemy już co wchodzi w skład apteczek, ale bardzo istotne jest również to, które przedmioty nie mogą się tam znaleźć. Mowa tutaj o wodzie utlenionej, która to traci swoje właściwości przy dużych i nagłych zmianach temperatury. Innym przykładem są lekarstwa, z uwagi na ryzyko zakrztuszenia się osoby poszkodowanej. Polecamy również samodzielne dobranie konkretnych elementów do swojej apteczki, aby zwiększyć szansę na udzielenie skutecznej pomocy. Umieszczenie apteczki samochodowej w pobliżu kierowcy jest lepszym pomysłem, niż schowanie jej w bagażniku, do którego dostęp może zostać łatwo odcięty przez wypadek.

Znajomość rynku pozwala nam na ulepszanie asortymentu w tej kategorii, aby być na bieżąco z wszelkimi normami. Wybór pasującego produktu jest oczywiście ważny, ale najważniejsza jest inna kwestia: działanie człowieka. Nawet bowiem najlepiej wyposażona apteczka bez odpowiedniego użycia staje się bezużyteczna. Posiadanie apteczki samochodowej choćby przy najkrótszych przejazdach wraz z pewnością własnych działań powinno być priorytetem, ponieważ może to nie tylko uratować życie innym, ale także nam samym.