Loading...

Filtruj produkty

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 317,00 zł

Narzędzia

Liczba produktów w ofercie: 25

Pokazano 1-20 z 25 pozycji

Aktywne filtry

Klucz L - 17mm

Cena 17,08 zł

Klucz L - 19mm

Cena 17,78 zł

Zadbajmy o samochód dzięki narzędziom samochodowym

Samochód posiada wiele skomplikowanych urządzeń, które tylko działając prawidłowo tworzą odpowiednią maszynę, która umożliwi bezpieczną jazdę. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec drobnym uszkodzeniom. Pomóc w naprawie usterek i przywróceniu pełnej użyteczności mogą właśnie narzędzia samochodowe

 

Jakie narzędzia samochodowe możemy wyróżnić?

Zasadniczo nie sposób wymienić wszystkich, dlatego też zdecydowaliśmy się na przedstawienie i opisanie najpowszechniej używanych narzędzi samochodowych:

  • klucze warsztatowe - to jedno z kluczowych narzędzi, które absolutnie musi znaleźć się w każdym warsztacie. Można spośród nich wydzielić główne 4 rodzaje: płaskie (sprawdzające się najlepiej przy śrubach, mają uniwersalne zastosowanie, dlatego warto mieć je w zanadrzu), hakowe (używane do specjalistycznych działań), oczkowe (posiadają otwór na końcówce, bardzo wygodne w użytkowaniu), nasadowe (przeznaczone do odkręcenia mocniej przymocowanych śrub).

Przykłady ze sklepu MOTO FENEK:

LINK: https://motofenek.pl/klucz-do-kol-teleskopowy-z-nasadka-17-19mm.html

LINK: https://motofenek.pl/klucze-plaskie-komplet-8szt.html

 

  • podnośniki samochodowe - najczęściej spotyka się podnośniki hydrauliczne, pneumatyczne, niskoprofilowe i trapezowe. Kluczowe w kwestii wyboru podnośnika samochodowego jest jego docelowe przeznaczenie. Jeżeli działamy w domowym warsztacie, to bardziej przydadzą się mniejsze podnośniki, mogące zostać łatwo przetransportowane. Dla większych warsztatów gabaryty urządzeń nie mają takiego znaczenia i mogą oni pozwolić sobie na szukanie produktów o najwyższych parametrach. 

Przykłady ze sklepu MOTO FENEK:                                                                      

LINK: https://motofenek.pl/podnosnik-hydrauliczny-12t-slupkowy.html

LINK: https://motofenek.pl/podnosnik-trapezowy-2t.html

     
  • kompresory - najczęściej stosowane warianty to: tłokowe i membranowe. Są one zasilane zazwyczaj prądem 230V lub w przypadku mniejszych 12V.

Przykłady ze sklepu MOTO FENEK:  

LINK: https://motofenek.pl/kompresor-250psi-12v.html

LINK: https://motofenek.pl/kompresor-tlokowy-150psi-12v.html

 

Niewymienione wyżej, a czasami równie przydatne urządzenia to ciśnieniomierze czy też manometry, które pozwalają sprawdzić przydatne wskaźniki pozwalające np. określić stan kół. 

 

Jak wygodnie przechować narzędzia samochodowe?

Jeżeli posiadamy wiele różnego rodzaju narzędzi samochodowych, to kluczowe będzie ich przechowywanie w taki sposób, aby można było w razie potrzeby łatwo znaleźć interesujący nas przedmiot. W tym celu można zakupić skrzynkę narzędziową, lub jeżeli mamy nieco większe gabarytowo przedmioty, (lub po prostu interesuje nas taki gadżet) to możemy zainwestować w meble warsztatowe. Po więcej przydatnych i jakościowych narzędzi samochodowych zapraszamy na stronę sklepu internetowego MOTO FENEK. Oferujemy również produkty z wielu innych kategorii motoryzacyjnych.