Loading...

Filtruj produkty

Cena

Cena

  • 58,00 zł - 187,00 zł

Kompresory

Liczba produktów w ofercie: 4

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

  • Obecnie brak na stanie
  • Czasowo niedostępny

Kompresor - 250PSI - 12V

Cena 58,43 zł

Kompresory samochodowe - zalety posiadania

Bez opon samochód daleko nie zajedzie. Dlatego warto dbać o ich dobry stan i prawidłowe ciśnienie w oponach. Dużą pomocą mogą być kompresory samochodowe. Działają one na zasadzie zwykłej pompki, przy czym mają większe możliwości. Kupienie kompresora samochodowego przynosi wiele korzyści. Oto główne powody, dlaczego tak jest:

  • Przygotowanie na każdą okazję - dzięki niewielkim rozmiarom są w stanie towarzyszyć podczas każdej podróży. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy trzeba po prostu wymienić koło lub dokonać bardziej skomplikowanych działań. Jednakże, kompresor może pomóc nawet w dotarciu do mechanika, czy też zakładu wulkanizacyjnego. Mogą też zostać użyte wraz z uszczelniaczem do naprawienia zepsutej opony.
  • Pompowanie kół z mniejszy wysiłkiem - porównując siłę jaką trzeba włożyć przy pompowaniu z użyciem pompki, to kompresor wymaga o wiele mniejszej siły. Zwłaszcza, jeżeli zakupimy model z zasilaniem z gniazda zapalniczki. Co więcej, można użyć ich także do pompowania nie tylko kół, ale np. materacy. 
  • Prostota w obsłudze - sam proces pompowania nie jest wielkim problemem, a do tego przecież niektóre modele wprowadzają ułatwienia w postaci np. automatycznego zaprzestania pompowania po osiągnięciu ustawionego poziomu ciśnienia.
  • Różnorodność modeli - kompresory samochodowe różnią się nie tylko takimi podstawowymi parametrami jak waga, czy też wymiary, ale również różnego rodzaju technologiami, jakie są w nich zastosowane. Dostawców kompresorów jest wielu, dlatego można spokojnie wybrać spośród nich produkt o interesujących nas parametrach. 

 

Podział ze względu na budowę

Zasadniczo kompresory samochodowe dzielą się na dwa rodzaje: membranowe i tłokowe. Te pierwsze używano w starszych i tańszych modelach. Ich główną zaletą jest łatwość w dostępie. Nie sprawdzają się one jednak w przypadku trudnych warunków (jak np. zima), do tego są hałaśliwe, co może być problemem, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Kompresory tłokowe, to z kolei nowsza wersja, działająca w sposób bardziej wydajny. Są one również często wyposażone w różnego rodzaju technologię, która jeszcze bardziej ułatwia ich użytkowanie, a do tego zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Zasila się je zazwyczaj prądem 230V (część z modeli posiada dołączony w zestawie akumulator z ładowarką). Takie kompresory dzielą się jeszcze wg liczby tłoków, sprężających powietrze na jedno i dwutłokowe. Te drugie są bardziej wydajne, ale są droższą opcją.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kompresora

Kupno kompresora nie powinno przysporzyć problemów. Ale kupno dobrego i pasującego do danej sytuacji, wymaga już pewnej dawki wiedzy. Na szczęście mogą ją Państwo uzyskać z tego artykułu.

Podczas wyboru kompresora samochodowego na nasz użytek powinniśmy wiedzieć, w jakich sytuacjach będziemy go używać. Pomocą w wyborze może być sprawdzenie parametrów urządzenia, a dokładniej jego:

  • wydajności - powietrze przepompuje kompresor w danej jednostce czasowej. Zazwyczaj większa wartość potrzebna jest przy pojazdach o większej masie. Sprzęt użyty u specjalisty ma oczywiście lepsze osiągi. 
  • długości ciągłego czasu pracy - określa czas, w jakim może działać kompresor bez przerwy. Jego zakres waha się od kilku/kilkunastu minut, do nawet kilkudziesięciu. Aby jednak w pełni ocenić specyfikę, potrzebujemy jeszcze znać moc urządzenia. To pozwoli nam określić, w jakim czasie i ilu przerw (jeżeli w ogóle) potrzeba, do pełnego napompowania interesujących nas elementów
  • manometru - wskazuje on na ciśnienie w oponie, którą pompujemy. W zależności od modelu może to być wskaźnik w postaci zegara lub w formie elektronicznej. Ten drugi pozwala na większe możliwości manipulacji np. ustawiając maksymalne dozwolone ciśnienie 
  • długości kabla przewodzącego - większość kabli w zupełności wystarcza do sięgnięcia do koła samochodowego, ale lepiej użyć odrobinę dłuższego kabla, by uniknąć jego naprężenia.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy już Państwu temat kompresorów samochodowych. Zapraszamy do ich kupna, oto linki do niektórych produktów, które oferujemy:

LINK: https://motofenek.pl/kompresor-dwutlokowy-150psi-12v.html

LINK: https://motofenek.pl/kompresor-tlokowy-150psi-12v.html

LINK: https://motofenek.pl/kompresor-250psi-12v.html