Loading...

Filtruj produkty

Cena

Cena

  • 69,00 zł - 317,00 zł

Podnośniki samochodowe

Liczba produktów w ofercie: 10

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

  • Obecnie brak na stanie
  • Czasowo niedostępny

Podnośnik trapezowy - 2T

Cena 103,82 zł

Zastosowanie podnośników samochodowych 

Główną funkcją podnośników samochodowych jest bezpieczne (zarówno dla osoby obsługującej podnośnik, jak i dla samego pojazdu, na którym prowadzi się działania) ich uniesienie na wysokość, na której można dokonywać różnego rodzaju działań np. wymiany kół. Dlatego też jest to podstawowy element wyposażenia wielu pojazdów. Zazwyczaj używa się go w warsztatach samochodowych, a także na użytek własny. Dzięki rozwojowi technologicznemu, kolejne konstrukcje osiągają coraz lepsze parametry, przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa. 

 

Podział podnośników samochodowych 

Podnośniki samochodowe możemy podzielić na wiele rodzajów ze względu na specyfikę. Najczęściej spotyka się podnośniki: 

  • hydrauliczne - ich działanie polega zapewnieniu siły dzięki podwyższeniu ciśnienia płynów w mechanizmie podnośnika. Dzięki dużej podstawie zapewniają wysoką stabilność i nie potrzebują idealnego ustawienia pojazdu, aby można było działać skutecznie.

LINK: https://motofenek.pl/podnosnik-hydrauliczny-2t.html

  • pneumatyczne - ich źródłem mocy jest sprężone powietrze. Zazwyczaj są spotykane w warsztatach z powodu wyższej ceny, niż inne rodzaje podnośników samochodowych i dłuższej żywotności elementów. 
  • niskoprofilowe - potrafią mieć bardzo duży udźwig oraz posiadają kółka, które ułatwiają pracę w warsztacie. To właśnie taki rodzaj podnośnika jest w głównej mierze przedstawiany w różnego rodzaju serialach i filmach. 

LINK: https://motofenek.pl/podnosnik-niskoprofilowy-25t.html

  • trapezowe - nazywane czasem także nożycowymi, to podnośniki samochodowe o prostej konstrukcji. Jednak oddziałuje to na jego maksymalny udźwig, który waha się zazwyczaj w granicach 1-1,5 t. Inne rodzaje podnośników samochodowych dają też większą stabilizację pojazdu podczas pracy. 

LINK: https://motofenek.pl/podnosnik-trapezowy-15t.html

  • ręczne - często używane dzięki łatwej możliwości transportu (można je przechować w bagażniku auta). Zazwyczaj mają one mniejszą wytrzymałość i służą do operacji na mniejszą skalę.
  • elektryczne - zapewniają lepszą stabilność pojazdu w porównaniu do ręcznych podnośników. Taki efekt jest możliwy do uzyskania dzięki sile kierowanej do góry. Dodatkowo, w przypadku możliwości zasilenia, potrafią być niezastąpione na drodze. 

 

Podnośniki samochodowe - jak wybrać najbardziej pasujący?

Przede wszystkim pierwszą zasadą przy zakupie podnośników samochodowych jest wybranie takiego, którego udźwig jest większy od auta, którego mamy zamiar podnieść. Gdy będziemy już świadomi kwestii bezpieczeństwa, to możemy zadać sobie pytanie, w jakim celu będzie on używany. Jest to ważne nie tylko ze względu na duże różnice w cenach poszczególnych rodzajów, ale także na fakt, że niektóre z nich sprawdzą się lepiej w konkretnych sytuacjach. I tak jeżeli szukamy podnośnika samochodowego do umieszczenia w domowym warsztacie, to w zupełności powinny wystarczyć modele o mniejszym udźwigu i dające się łatwo zdemontować i przetransportować (jak np. ręczne). Z kolei, gdy pracujemy w większym warsztacie samochodowym, to mamy szerszy zakres prac i być może warto będzie zakupić bardziej zaawansowane podnośniki.

Istotnym jest także charakter działań, jaką chcemy wykonać przy aucie. Czym innym jest wymiana koła, gdzie potrzeba uniesienia pojazdu na wysokość około 40-50cm, a czym innym skomplikowany proces wymiany wielu elementów, gdzie samochód musi znajdować się wyżej. Tutaj bardziej sprawdzi się np. samochodowy podnośnik wielonożycowy. Jeżeli posiadamy auto o niskim podwoziu, to dobrze spełnią swoją rolę niskoprofilowe podnośniki samochodowe. Ostatnim ważnym argumentem przy zakupie podnośnika samochodowego jest częstotliwość jego użytkowania. Kupno nieskomplikowanego w budowie i użytkowaniu (a także tańszego) egzemplarza jest bardziej korzystne z punktu widzenia finansowego. Tym bardziej, jeżeli nie planujemy założenia własnego warsztatu. W sytuacji odwrotnej wskazane jest wybranie opcji droższej, ale bardziej wytrzymałej. MOTO FENEK oferuje podnośniki samochodowe o udźwigu rzędu nawet 20 ton. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Państwu produkty najwyższej jakości.