Loading...

Żarniki ksenonowe D2S

Liczba produktów w ofercie: 6

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Komfortowa jazda z żarnikami ksenonowymi D2S 

Oświetlenie zamontowane w samochodzie pełni kluczową rolę dla zachowania bezpieczeństwa i uważnej obserwacji drogi. Dzięki technologiom użytym w żarniku ksenonowym D2S, jazda staje się przyjemniejsza i bezpieczniejsza na wzgląd na duży obszar oświetlonej drogi przed pojazdem. Poniższy artykuł przybliży najważniejsze informacje na ten temat i pozwoli lepiej rozpoznać sytuację. Żarniki ksenonowe D2S należą do grupy nieposiadającej zapłonu i używane są do reflektorów z soczewkami. 

 

Zalety użytkowania żarników ksenonowych D2S

Wiele osób decyduje się na zakup żarników ksenonowych D2S, ponieważ znacząco podnoszą komfort jazdy samochodem w nocnych warunkach. Przewagi tego typu oświetlenia przejawiają się konkretnie w takich aspektach jak:

  • Uniwersalność działania - żarniki ksenonowe działają blisko maksymalnej wydajności nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo nie tracą one na wartości nawet przy ekstremalnych temperaturach, stąd też ich popularność na całym świecie. 
  • Efektywność pracy - jeżeli podliczymy stosunek ceny do liczby godzin i poboru prądu, to dojdziemy do wniosku, że mimo wyższej ceny niż np. żarówki halogenowe, w dłuższej perspektywie czasowej zapłacimy mniej. Dodatkowo będziemy mogli cieszyć się mocniejszym światłem. Tym bardziej, że producenci żarników ksenonowych przykładają dużą uwagę, aby mieszanka gazów szlachetnych w bańce była zoptymalizowana pod kątem wydajności. 
  • Komfort podróży - technologia w jakiej działają żarniki ksenonowe emituje bardzo niewielką ilość promieniowania ultrafioletowego. Ma to znaczenie zarówno dla kierowcy (mniejsze zmęczenie dla wzroku, podczas dłuższych podróży), jak i dla pojazdu (mniejsza potrzeba czyszczenia reflektorów). Oprócz tego nie oślepiają one innych użytkowników ruchu drogowego, co ma zasadnicze znaczenie. 
  • Atrakcyjny wygląd - poprawa wyglądu samochodu i nadanie mu oryginalnego charakteru. Nie jest to może pierwszorzędna sprawa, ale wielu użytkowników ceni sobie estetykę każdego elementu samochodu. Zamontowane żarniki ksenonowe rzucają długi jasny strumień światła.

 

Jak rozpoznać sygnały, że należy wymienić żarnik?

O ile żarniki ksenonowe zużywają się bardzo powoli, tak w pewnym momencie możemy ze zdziwieniem dostrzec, że odczuwamy różnicę w barwie światła (zazwyczaj jest to kolor o lekkim zabarwieniu fioletowym lub różowym). Zazwyczaj będzie to oznaczać, iż za niedługo zacznie psuć się również druga żarówka. Dlatego, by ustrzec się przed taką sytuacją zalecamy dokonywać wymiany żarówek zawsze parami. Kierujmy się jednak zdrowym rozsądkiem przy tego typu operacji i jeśli mamy wybrać nowe żarniki ksenonowe, to starajmy się wybierać tylko oryginalne produkty sprawdzonych producentów. Tańsze odpowiedniki mogą w skrajnych przypadkach okazać się nawet niezgodne z przepisami i dodatkowo można spotkać się z odmową jakichkolwiek działań w warsztacie. 

 

Opisy wybranych żarników ksenonowych D2S

Żarnik ksenonowy D2S firmy M-Tech to produkt, który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, dzięki wykonaniu z kwarcowego szkła hartowanego. Daje to gwarancję wysokiej odporności na uszkodzenia i działania na wysokich obrotach przez długi czas. Dodatkowo cechuje go wysoka temperatura barwową 12000K, która plasuje je w kategorii imitującej niebieskie bezchmurne niebo. Jest również energooszczędna, ponieważ do prawidłowego działania potrzebuje zaledwie mocy 35W. Biorąc pod uwagę również fakt, że strumień światła, jaki rzucają ma wartość rzędu 3200 lumenów, to otrzymamy bardzo dobrą ofertę cenową przy zachowaniu zadowalających parametrów. Produkt znajduje się w gustownym, podwójnym pudełku.

LINK: https://motofenek.pl/zarnik-m-tech-d2s-12000k.html

Żarnik ksenonowy D2S XENARC firmy OSRAM posiada temperaturę barwową około 4000 K. Oznacza to, iż wydziela on podczas świecenia barwę białą. Żarnik został umieszczony na podstawie P32D-2. Producent szacuje jego czas działania na około 3000 godzin, przy czym należy pamiętać, że na początku może mieć on nieco inną barwę. Biorąc pod uwagę pobór prądu (35W) i strumień światła jaki rzuca taki żarnik (3200 lumenów), to plasuje go w kategorii bardzo ekonomicznego oświetlenia. Zaletą wyróżniającą ten produkt jest posiadanie certyfikatu jakości OEM. Oznacza on, że zestawy tego typu są oryginalne i czasami są dodawane do fabrycznie nowych samochodów. Uwaga! Produkt posiada jedną sztukę żarnika. 

LINK: https://motofenek.pl/zarnik-osram-d2s-xenarc-xenarc-66240.html