Loading...

Filtruj produkty

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 165,00 zł

Kolor

Kolor

Materiał

Materiał

Pojemność

Pojemność

Długość

Długość

Udźwig

Udźwig

Bezpieczna podróż

Liczba produktów w ofercie: 50

Pokazano 1-20 z 50 pozycji

Aktywne filtry

Apteczka mini

Cena 18,36 zł

Bezpieczna podróż samochodem - akcesoria przydatne w trasie

Aby bezpiecznie podróżować samochodem należy zadbać o komfort jazdy zarówno dla kierowcy, jak również dla pasażerów. Poniżej przygotowaliśmy krótki artykuł, który z pewnością pomoże zwiększyć pozytywne wrażenia płynące z jazdy, a jednocześnie rozwiązać problem uruchomienia samochodu w trudnych warunkach.

Posiadanie nawet najlepszych narzędzi samo w sobie nie sprawi, że podróż autem przebiegnie bezpiecznie i sprawnie. Należy utrzymać odpowiedni poziom koncentracji oraz przestrzegać konkretnych zasad:

  • KONIECZNIE prowadź pojazd w stanie trzeźwości (tu nawet nie ma o czym dyskutować), na szczęście mit “jedno piwo to nie alkohol” w zasadzie już upadł w powszechnej świadomości
  • rób regularne przerwy (zwłaszcza na dłuższych trasach). Lepiej spóźnić się, ale dojechać bezpiecznie, niż ze zmęczenia popełnić błąd. Czasem nawet 5 minut potrafi zregenerować (w przypadku np. mroźnej pogody)
  • podczas utrudnionych warunków utrzymuj wzmożoną czujność
  • jedź odpowiedzialnie (to znaczy przewiduj; na tyle, na ile się da oczywiście, obserwuj zachowania innych uczestników ruchu)
  • przestrzegaj limitów prędkości (zwłaszcza podczas, gdy są one obniżone poprzez różne czynniki. Nie są one wprowadzane by nam zaszkodzić, ale przypomnieć o zwiększonym ryzyku wypadku).

Jeżeli wypożyczamy samochód to upewnijmy się bardzo dokładnie, jaki jest jego stan (nawet jeżeli będzie to wymagać zasięgnięcia opinii profesjonalisty).

 

Zadbaj o bezpieczeństwo podróży - najbardziej przydatne narzędzia

Wyróżniliśmy kilka narzędzi, które znacząco podnoszą bezpieczeństwo i jakość bezpiecznej podróży samochodem:

Oczywiście narzędzi samochodowych pomagających zachować bezpieczeństwo podczas podróży samochodem jest dużo więcej, ale pamiętajmy, że każda sytuacja jest inna i warto regularnie dbać i sprawdzać stan naszego pojazdu.