Loading...

Filtruj produkty

Cena

Cena

  • 45,00 zł - 159,00 zł

Lampy wielofunkcyjne

Liczba produktów w ofercie: 3

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Lampy wielofunkcyjne - przeznaczenie

Na drodze dzieją się często nieprzewidziane sytuacje. Aby lepiej powiadomić innych uczestników ruchu i przy okazji zadbać o ogólne bezpieczeństwo, warto mieć pod ręką lampę wielofunkcyjną. Lampa wielofunkcyjna typu kogut posiada żarówkę ze zwierciadłem, którego obrót daje efekt migotania. Do jej zalet należy również łatwy montaż (dzięki magnesowi) do karoserii. 

 

Kiedy można włączyć lampę wielofunkcyjną typu kogut?

Nie zapominajmy, że nie możemy używać tego typu oświetlenia w dowolnej sytuacji i dowolnym momencie na drodze. Istnieje konkretny przepis, który określa, kiedy możemy użyć takiej lampy wielofunkcyjnej. Cytując przepis kodeksu “Prawo o ruchu drogowym”: “do korzystania z takich świateł uprawniony jest każdy pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym”

Jak taki przepis możemy interpretować, na konkretnych przykładach?

  • transport pojazdu ponadgabarytowego (szczegóły są opisane w konkretnych przepisach)
  • gdy przejeżdża się kombajnem (z doczepionym hederem) lub ładowaczem ze sprzętem. Co ważne dotyczy to tylko przejazdu przez niewielki odcinek drogi.
  • dla służb mundurowych (dowolne użycie)
  • możemy używać go zamiennie za trójkąt ostrzegawczy 

 

Kiedy nie można użyć lamp wielofunkcyjnych?

Wśród sytuacji, które nie uprawniają nas do używania lamp ostrzegawczych typu kogut, możemy wskazać:

  • poruszanie się dopuszczoną do ruchu publicznego maszyną rolniczą lub inną nieprzekraczającą maksymalnej prędkości 25km/h
  • poruszanie się pojazdem, który nie stanowi zagrożenia dla innych użytkowników ruchu 

 

Oferta lamp wielofunkcyjnych w sklepie MOTO FENEK

MOTO FENEK posiada w swoim asortymencie lampy ostrzegawcze o wysokiej jakości. Poniżej przedstawiamy przykładowy opis wybranych produktów.

Lampa wielofunkcyjna LED SMD typu kogut wyposażona została w 40 diod LED SMD, a do jej zasilania potrzebujemy napięcia z gniazdka o mocy 12V (lub 24V). Posiada mocowania na magnes, co pozwala na jej wszechstronne zamontowanie. Można ją również przykręcić (lampa posiada odpowiednie otwory). Lampa może zostać wykorzystana na drodze dzięki posiadaniu homologacji E8 (homologacja uzyskana w Czechach) oraz dostosowaniu do standardów EURO/DIN. Lampa posiada 2 funkcje świecenia: błyskową i obrotową. Dodatkową przydatność zwiększa przewód o długości około 250 cm (przy pełnym rozciągnięciu). 

LINK: https://motofenek.pl/lampa-wielofunkcyjna-kogut-40-led-smd-12v24v.html

Lampa wielofunkcyjna obrotowa typu kogut to wersja dla nieco bardziej budżetowych rozwiązań. Do jej zasilania wymagane jest gniazdko o napięciu zaledwie 12V, co pozwala na jej praktyczne uruchomienie w większości samochodów. Lampa może zostać wykorzystana jako lampa ostrzegawcza. Magnesowa podstawa zapewnia bardzo prosty i szybki montaż na karoserii pojazdu. 

LINK: https://motofenek.pl/lampa-wielofunkcyjna-kogut-obrotowa-12v.html