Loading...

Filtruj produkty

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 197,00 zł

Klucze warsztatowe

Liczba produktów w ofercie: 11

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Klucz L - 17mm

Cena 17,08 zł

Klucz L - 19mm

Cena 17,78 zł

Przygotowanie na różne sytuacje jest kluczowe

Gdy poluzuje się jakaś część w samochodzie, a jesteśmy w trasie daleko od warsztatu samochodowego, to użycie kluczy samochodowych potrafi uratować sytuację. Aby ułatwić zorientowanie się w temacie i mieć duże pole wyboru, napisaliśmy artykuł, który szczegółowo przybliża tematykę kluczy warsztatowych

 

Podział kluczy samochodowych:

Poszczególnych rodzajów kluczy warsztatowych jest bardzo dużo, dlatego wymienienie wszystkich dostępnych opcji jest niemożliwe. Jednak możemy podzielić je niejako ze względu na popularność, a także specjalizację.

W tej pierwszej grupie najpopularniejsze klucze warsztatowe to:

  • klucz płaski - jeden z dwóch najczęściej stosowanych rodzajów kluczy; zarówno jeśli chodzi o użytek indywidualny, jak i firmowy. Używa się go przede wszystkim do śrub o sześciokątnych łbach. 
  • klucz oczkowy - drugi (a dla niektórych nawet pierwszy) bardzo popularny rodzaj kluczy, który posiada zakończenie w kształcie dwunastokąta. Dzięki temu są one bardzo wygodne w użyciu. 
  • klucz płasko-oczkowy - stanowi połączenie cech powyższych dwóch kluczy. Ma dwa końce o identycznych rozmiarach, a zakończenie w formie oczka nie szkodzi śrubie (nakrętce).

Z kolei jeśli chodzi o drugą grupę, czyli klucze specjalistyczne, to używane są one najczęściej w warsztatach. Powodem takiego stanu rzeczy jest ich specyficzne zastosowanie. Możemy podzielić je na dwie grupy ze względu na przeznaczenie.

 

Pierwsza grupa to klucze o ogólnym zastosowaniu, które sprawdzą się w wielu różnych sytuacjach.:

  • klucz nasadowy - często używany ponieważ posiada nasadki o różnych kształtach oraz wiele elementów typu przeguby, czy też redukcje.
  • klucz sześciokątny (czasami określany także jako imbusowy) - to klucz dwustronny posiadający różnej długości końcówki (kształt zbliżony do litery L). Krótsza pomaga uzyskać większy moment, a do trudniejszych obszarów nada się dłuższa. 
  • klucz rurowy - swoją nazwę zawdzięczają kształtowi, przypominającym rurkę. Jest on zakończony z obydwu stron sześciokątną nasadką. Taki rodzaj kluczy sprawdza się najlepiej przy pracach związanych z montażem.
  • klucz trzpieniowy - klucz o przekroju sześciokąta, przypomina w kształcie literę T. Dobrze sprawdzą się, gdy potrzeba dostać się do trudno dostępnych miejsc, a także gdy należy dokręcić (lub odkręcić) śrubę.

 

Druga to klucze, które najczęściej stosuje się przy różnego rodzaju urządzeniach motoryzacyjnych:

  • klucz dynamometryczny - wyróżnia go specjalny mechanizm, który kontroluje moment dokręcenia. Jest to potrzebne, gdy musimy dokręcić daną śrubę w ściśle określony sposób.
  • klucze specjalne - używa się ich do zadań specjalnych np. do filtrów oleju, czy też różnego rodzaju przewodów w aucie. Zazwyczaj są one zaprojektowane specjalnie do określonego celu i nie będą pomagać przy innych czynnościach. 

Oczywiście wyżej przedstawiona klasyfikacja jest tylko sugestią, ponieważ zarówno w domowych garażach znajdzie się czasem parę mniej popularnych kluczy warsztatowych, jak również warsztaty samochodowe będą posiadać “zwykłe” narzędzia. 

 

Oferta kluczy warsztatowych w sklepie MOTO FENEK

Sklep internetowy MOTO FENEK oferuje liczne produkty z kategorii kluczy warsztatowych:

LINK: https://motofenek.pl/klucz-dynamometryczny-28-210nm.html

Komplet płaskich kluczy, które ze względu na uniwersalność przydadzą się w każdym warsztacie:

LINK: https://motofenek.pl/klucze-plaskie-komplet-8szt.html

Klucze imbusowe pozwalają dzięki wygięciu przypominającym literę L i prostopadłej płaszczyźnie do osi śruby na dokręcenie śruby w trudno dostępnych miejscach.

LINK: https://motofenek.pl/klucze-typu-imbus-hex-krotkie-komplet-9szt.html