Loading...

Sezon zimowy

Liczba produktów w ofercie: 57

Pokazano 1-20 z 57 pozycji

Aktywne filtry

Przygotuj się do zimy dzięki odpowiednim akcesoriom zimowym

Zima to czas niskich temperatur, co ma negatywny wpływ na prawidłowe działanie samochodów. Nieodpowiednie przygotowanie, albo jego całkowity brak mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Zimowe akcesoria do samochodu pozwalają na bezpieczną jazdę przy niskich temperaturach i pozwalają zaoszczędzić wiele problemów jakie mogą spotkać każdego kierowcę w mroźne dni. 

Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych akcesoriów zimowych, których posiadanie oszczędza nerwy, czas i zapewnia pewny start każdego mroźnego poranka: 

 

  • Szczotki do odśnieżania samochodu - szczotki samochodowe to jedne z najczęściej używanych zimowych akcesoriów do samochodu. Dzięki różnorodnej budowie są w stanie oczyścić samochód zarówno z śniegu, jak i także dotrzeć do trudno dostępnych miejsc (polecamy do tego celu szczotkę teleskopową z naszego sklepu:

LINK: https://motofenek.pl/szczotka-teleskop-165cm.html 

  • Skrobaczki do szyb - najbardziej przydatne, gdy są: przymrozki, długotrwale utrzymująca się niska temperatura. Zamiast przecierać szyby rękawiczkami, warto zainwestować w profesjonalne skrobaczki. Pewnie usuwają wszelki lód i szadź z szyb, a dodatkowo są małe i kompaktowe. MOTO FENEK poleca:

LINK: https://motofenek.pl/skrobaczka-do-szyb-z-rekawiczka.html

  • Kable rozruchowe - bardzo przydatne, kiedy chcemy uruchomić pojazd przy pomocy innego samochodu. Zawsze warto mieć je w zanadrzu, jeśli dłuższy czas nie wymienialiśmy baterii, bądź na wzgląd niskiej temperatury sami nie jesteśmy w stanie go uruchomić. Mają one zróżnicowane parametry, które pozwalają dostosować je do swoich potrzeb. Polecamy miedziane kable, które dają jeszcze lepszą efektywność i pewność w działaniu:

LINK: https://motofenek.pl/kable-rozruchowe-45m-35mm2-100-miedz-tuvgs.html

  • Pokrowce przeciwgradowe i plandeki samochodowe - w jakich okolicznościach najbardziej przydatne: praktycznie cały rok. Starannie wykonane z tworzywa PCV, posiadają odpowiednią grubość, która pozwala wytrzymać napór gradu i osłonić auto przed nawet skrajnymi temperaturami. MOTO FENEK poleca:

LINK: https://motofenek.pl/ochronna-plandeka-na-samochod-perfekt-rozmiar-l.html

  • Prostowniki - najbardziej przydatne, gdy nasz akumulator nie jest w stanie uruchomić silnika i niezbędny jest dodatkowy rezerwowy zapas energii. Mimo niewielkich rozmiarów, mają ogromną użyteczność. W razie braku energii pozwalają również na bezproblemowe naładowanie akumulatora. Wersja z rozruchem pozwala nawet na odpalenie prostowników, co czyni to narzędzie przydatnym w wielu okolicznościach. MOTO FENEK poleca:

LINK: https://motofenek.pl/prostownik-samochodowy-kukla-bk-1210-12v-10a.html

  • Odmrażacz do szyb i zamków - w jakich okolicznościach najbardziej przydatny: przymrozki i niskie temperatury w nocy. Spieszysz się do pracy, a tutaj nagle nie można otworzyć drzwi? Odmrażacz pomaga na bezpieczne dostanie się do środka, bez ryzyka uszkodzenia auta, a poza tym jest łatwy do przechowania. 
  • Łańcuchy do kół - w jakich okolicznościach najbardziej przydatne: zaśnieżone lub oblodzone ulice. Czasami w trudnych warunkach obowiązuje nakaz ich użycia. Warto mieć je pod ręką, gdy tylko temperatura w nocy zbliża się do zera. Pamiętajmy, że nie wolno ich używać poza wyżej wymienionymi warunkami, ponieważ niszczą one wtedy nawierzchnię drogi.
  • Zimowy płyn do spryskiwaczy - w jakich okolicznościach najbardziej przydatny: nagłe spadki do ujemnych temperatur, przymrozki. Płyny do spryskiwaczy spełniają swoje zadanie nawet w temperaturze dochodzącej do -20 stopni Celsjusza. 

 

MOTO FENEK oferuje zróżnicowaną ofertę akcesoriów zimowych i szybko reaguje na zmieniające się trendy.