Loading...

Żarniki ksenonowe D1S

Liczba produktów w ofercie: 9

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Wyższa jakość żarników ksenonowych D1S

Poruszanie się po drodze samochodem wymaga dużej ostrożności. Zainstalowanie żarników ksenonowych D1S pozwala na lepszą widoczność dla kierowcy podczas jazdy, jak i samego pojazdu. Tego typu żarnik został wyposażony w zintegrowany zapłon. Przeznaczony jest do zamontowania w reflektorach soczewkowych. W poniższym artykule postaramy się wyszczególnić największe zalety używania żarników ksenonowych D1S, a także przedstawić produkty z naszego sklepu internetowego dotyczące tego tematu. Zapraszamy do lektury. 

 

Zasada działania reflektorów soczewkowych 

Po uruchomieniu żarówki (z dołączonym żarnikiem ksenonowym) światło odbijane jest z każdej strony i przekierowane do soczewki. Sama soczewka posiada blaszkę, która imituje oświetlenie, tworząc widoczną na drodze wyraźną “linię załamania”. Dzięki temu takie światło nie razi innych kierowców. Rozwiązaniem stosowanym od niedawna jest rozdzielenie działania soczewki od odbłyśnika. Te pierwsze pełnią rolę świateł mijania, a te drugie stosowane są z reguły jako światła drogowe.

 

Główne zalety używania żarników ksenonowych D1S

Żarniki ksenonowe D1S posiadają wiele przewag nad swoimi halogenowymi odpowiednikami. Przejawia się ona przede wszystkim w takich elementach jak:

  • Oszczędność energii - używanie żarników ksenonowych D1S pozwala na dużą oszczędność energii w porównaniu do starszych wersji oświetlenia. Konkretną wartość możemy wyliczyć, jeżeli będziemy znali wartość poboru prądu danego żarnika, wraz ze strumieniem światła, jaki rzuca (liczony w lumenach) oraz szacowaną liczbą godzin żywotności produktu. Obecnie producenci oświetlenia są zobowiązani do podania wartości natężenia światła (w lumenach), takie wyliczenie poboru prądu jest bardzo proste. 
  • Większy komfort podczas jazdy - długotrwała jazda samochodem jest wymagająca i dlatego każdy nawet najdrobniejszy element, który ułatwia podróż jest bardzo cenny. Zastosowanie żarników ksenonowych D1S pozwala na mniejsze zmęczenie oczu podczas jazdy zarówno dla kierowcy (co jest kluczowe), jak również dla pasażerów. Dodatkowym atutem ich stosowania w reflektorach jest niższy stopień (możliwy do uzyskania dzięki modyfikacji) wydzielania promieniowania UV. Dzięki czemu reflektor mniej się brudzi i rzadziej wymaga czyszczenia.
  • Jakość wykonania - oczywiście w zależności od producenta, w detalach dany żarnik będzie się różnił, ale można powiedzieć, że ich cechą wspólną jest dbanie o wysoką jakość produktu. Część z nich jest wykonana ze szkła kwarcowego (niekiedy podwójnie hartowanego), a w środku bańki znajduje się uszlachetniona mieszanka gazów szlachetnych. 
  • Przyciągający wzrok wygląd - zastosowanie żarników ksenonowych z możliwością zmiany kąta padania światła, pozwala na dostosowanie auta, do konkretnych warunków, lub nadania mu charakteru i nowoczesności, który z pewnością odróżnia go od wielu podobnych samochodów. 

Taki produkt nie może mieć jednak samych zalet. Żarniki ksenonowe D1S mają swoją cenę. Zakup oryginalnych produktów to zazwyczaj koszt parokrotnie większy, niż w przypadku np. żarówek halogenowych. Nie wszyscy chcą ponosić takie koszty i szukają tańszych rozwiązań. Oczywiście, można znaleźć zamienniki, które będą działać, ale nie polecamy takiego rozwiązania. Po pierwsze nikt nie da gwarancji, że żarnik kupiony z nieznanego źródła zadziała. Po drugie, jeżeli zamontujemy żarnik do niepasującego gniazda, to możemy doprowadzić do zwarcia. Ponadto, żaden profesjonalny mechanik nie będzie chciał instalować nieoryginalnych żarników. Nie wspominając o tym, iż wadliwe zamienniki mogą być nawet powodem do otrzymania mandatu, w razie kontroli na drodze. 

 

Opisy wybranych żarników ksenonowych D1S

Żarnik ksenonowy D1S firmy Powertec z serii Super White, to produkt mający szerokie zastosowanie na drodze (głównie jako światła drogowe i światła mijania). Jego temperatura barwowa wynosi 5000K. W efekcie generuje białe światło i charakterystyczną dla tej serii niebieską linię na krańcu granicy widoczności. Posiadają dodatkowo filtr UV. Mogą one działać przez około 2500 godzin pracy. W zestawie znajdują się dwie żarówki. Ten żarnik ksenonowy pasuje do gniazda Pk32d-2.

LINK: https://motofenek.pl/zarnik-powertec-d1s-super-white-5000k-2szt.html

Producent określa ich temperaturę barwową na 4300K (światło zbliżone do światła dziennego). Barwę docelową osiągają po pełnym rozświetleniu, które w przypadku tego modelu może zająć nawet do 200 godzin. Dzięki wykonaniu ze szkła kwarcowego, są bardziej odporne na wstrząsy.

LINK: https://motofenek.pl/zarnik-m-tech-d1s-4300k-zhcd1s43.html

Pamiętajmy, by przed zakupem danego żarnika ksenonowego sprawdzić, jaki model palnika posiadamy w naszym aucie. Sklep internetowy MOTO-FENEK oferuje oświetlenie samochodowe wysokiej jakości. Polecamy regularnie odwiedzać naszą stronę, aby być na bieżąco z nowościami i atrakcyjnymi promocjami.