Loading...

Żarówki samochodowe H1

Liczba produktów w ofercie: 15

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Charakterystyka żarówek samochodowych H1

Żarówek samochodowych H1 kierowcy używają zazwyczaj do świateł drogowych, mijania lub dziennych. W zależności od modelu, szacuje się ich czas użytkowania na 300 do nawet 550 godzin. Są one wydajniejsze od standardowych halogenów, a jednocześnie ich cena nie jest bardzo wysoka. Ponadto, żarówki samochodowe h1 posiadają jeden żarnik. Większość żarówek H1 posiada moc 55W i nadają się one do gniazdek o napięciu wyjściowym 12V. Poniższy artykuł stara się przedstawić najważniejsze informacje dotyczące wyboru dobrej żarówki, jego pielęgnacji oraz paru produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym MOTO FENEK. 

 

 Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze żarówki samochodowej?

Jeżeli chcemy mieć maksymalną pewność, że zakupimy produkt wysokiej jakości, to powinniśmy skupić się na takich aspektach jak:

  • jaka firma jest producentem danej żarówki. Największą gwarancją kupna dobrze działającej żarówki samochodowej H1 jest wybór firmy o wysokiej renomie. Oczywiście, zazwyczaj wiąże się to z wyższą ceną, ale kupując tańsze zamienniki, oszczędność jest pozorna. Wystarczy zwrócić uwagę na to, że w przypadku awarii lub wypadku na drodze, my będziemy ponosić wszelkiego rodzaju koszty (zarówno mandat, jak i ewentualne zadośćuczynienie). 
  • posiadanie homologacji (jeżeli mamy zamiar używać żarówki na drodze). Informacja ta powinna być umieszczona w widocznym miejscu (często jest to pudełko). Określa ona kraj, w którym została ona uzyskana. Przykładowo homologacja E1 oznacza uzyskanie homologacji w Niemczech. Litera przed cyfrą oznacza, że jest ona uznawana na terytorium Europy. W Polsce również posiadamy osobną formę homologacji. Jej skrót to ECE (a po nim są cyfry).
  • szukajmy informacji o właściwościach produktu z różnych źródeł. Jeżeli jest ona taka sama, to znaczy, iż dana żarówka samochodowa H1 to produkt godny zainteresowania
  • czy dana żarówka pasuje do docelowego przeznaczenia

 

Problem ze zbyt szybkim wypalaniem się żarówek

Nikt nie lubi sytuacji, gdy żarówka nagle wypala się i to do tego w najmniej spodziewanym momencie. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto zastosować kilka zasad:

  • Jeżeli wymieniamy własnoręcznie żarówkę, lub mamy zamiar ją np. wymontować, to miejmy suche ręce. Wszelka niechciana wilgoć osadza się na bańce żarówki i w efekcie zmniejsza znacząco jej efektywność. W ekstremalnych przypadkach może spowodować to nawet jej pęknięcie. Użycie jednorazowych rękawiczek ochronnych również będzie dobrym pomysłem.
  • Kupujemy żarówki z zaufanych źródeł. Przyczyną szybkiego psucia się żarówek może być ich niska jakość. Pozorna oszczędność przy zakupie tańszych zamienników, może w rzeczywistości okazać się dla nas bardzo kosztowna. Chodzi tutaj także o homologację. W przypadku jej braku, gdy jeździmy na drogach publicznych, to możemy dostać sporej wielkości mandat. 
  • Jeżeli mamy zamiar wymienić żarówkę, to wymieńmy za jednym razem obie. Nie będziemy wtedy odczuwać różnicy w jasności, długości rzucanego strumienia światła i innych parametrach. Nawet jeżeli używamy tego samego modelu żarówki samochodowej h1, to między mocno zużytą, a nową będziemy mogli dostrzec różnicę gołym okiem. 
  • Czasami za nieprawidłowe działanie żarówki odpowiada wada w instalacji elektrycznej. Być może potrzebna będzie w takim przypadku pomoc elektryka samochodowego.

 

Opisy wybranych żarówek samochodowych H1

Żarówki samochodowe H1 Powertec RETRO H1 V12 wyróżniają się na tle produktów o podobnej specyfice swoim żółtym odcieniem (nazywanym czasem także jako GOLD). Dzięki wykonaniu ze szkła kwarcowego, są one w stanie wytrzymać większe przeciążenia i są mniej podatne na różnego typu uszkodzenia. Świetnie nadają się do użycia na drodze jako światła mijania, czy też światła przeciwmgielne. Posiadają filtr UV. Producent określa ich barwę na 3200K, co można porównać do oświetlenia w profesjonalnym studiu. 

LINK: https://motofenek.pl/zarowki-powertec-retro-h1-12v-2szt.html

Żarówki samochodowe H1 Xenon Blue od firmy Powertec dobrze sprawdzą się podczas jazdy jako światła mijania lub przeciwmgielne dzięki świetnie ustawionej ogniskowej. Producent określa ich temperaturę barwową na 5000K (barwa chłodnobiała). Zapewniają one dodatkową ochronę dla reflektorów przed matowieniem (filtr UV). W zestawie znajdują się 2 sztuki żarówek. Uwaga produkt nie posiada homologacji!

LINK: https://motofenek.pl/zarowki-powertec-xenon-blue-h1-12v-2szt.html