Loading...

Szczotki do odśnieżania samochodu

Liczba produktów w ofercie: 5

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Zalety posiadania szczotki do odśnieżania samochodu

Pogoda w zimie potrafi być bardzo nieprzewidywalna. W sezonie zimowym częstym widokiem są zaśnieżone i omarznięte samochody, szczególnie wtedy, jeśli nie posiadamy ciepłego krytego miejsca parkingowego lub garażu. Aby uniknąć straty czasu i nerwów dobrze jest mieć w razie takiej okoliczności pod ręką odpowiednie szczotki do odśnieżania samochodu. Posiadanie takiej szczotki jest o tyle istotne, że w świetle przepisów, na aucie nie może znajdować się warstwa śniegu, która po opadnięciu utrudniłaby prowadzenie pojazdu oraz uniemożliwia odczytanie tablicy rejestracyjnej.

 

Podział szczotek do odśnieżania samochodu ze względu na wykonanie:

Jaką wybrać szczotkę, która pomoże skutecznie usunąć śnieg z samochodu, a jednocześnie nie będzie rysować auta? Pomocne w odpowiednim wyborze może być rozeznanie, jakie rodzaje szczotek nadają się w ogóle do odśnieżania samochodu. Czym innym będzie czyszczenie felg (za pomocą np. takiej szczotki: https://motofenek.pl/szczotka-do-mycia-felg.html), a czym innym czyszczenie szyb w aucie terenowym, gdzie będzie potrzeba sięgać do czasami trudno dostępnych miejsc. 

Pierwszą i najtańszą opcją jest zakup szczotki standardowej. Zasadniczo sprawdza się ona w miejscach, gdzie nie potrzeba wielkiego wysiłku do usunięcia śniegu jak np. szyba samochodu, a także gdy nie planujemy często z niej korzystać. Drugim rozwiązaniem są szczotki wykonane z drewna, które charakteryzują się większą trwałością. Nie będzie to produkt idealny do każdych warunków, ale ze względu na swoją uniwersalność w zastosowaniu ma wielu zwolenników. Reprezentacyjnym przykładem może być drewniana szczotka z włosia naturalnego, dostępna w naszym sklepie:

LINK: https://motofenek.pl/szczotka-drweniana-z-wlosiem-naturalnym-60cm.html

Inną kategorią są szczotki do odśnieżania samochodu, które mogą być dobrą inwestycją na lata i sprawdzić się w trudnych warunkach - szczotki teleskopowe. Charakteryzują się one dużą długością po rozłożeniu sięgającą około 2 metrów. Dzięki temu dostanie się do newralgicznych punktów samochodu nie stanowi problemu. Dodatkowo, taka szczotka czasami ma możliwość dokręcenia węża ogrodowego, co w rezultacie pozwala na czyszczenie zanieczyszczeń większym strumieniem wody. Przykładem szczotki teleskopowej dostępnej w sklepie internetowym MOTO FENEK jest:

LINK: https://motofenek.pl/szczotka-teleskop-300cm.html.

Do czyszczenia auta można oczywiście dodać inne środki, aby uzyskać świetny efekt, jak np. szampony samochodowe.