Loading...

Żarówki samochodowe H11

Liczba produktów w ofercie: 8

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Przewagi żarówek samochodowych H11 nad innymi halogenami

Czasami potrzebujemy pilnej wymiany oświetlenia w naszym aucie, które będzie pochodziło od zaufanego producenta, a jednocześnie nie chcemy wydawać na nie dużej sumy pieniędzy. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zakup żarówki samochodowej H11. Poniżej postaramy się przybliżyć w krótkim artykule, najważniejsze cechy tego typu oświetlenia.

Powodów, aby używać żarówek samochodowych H11 jest kilka m. in.:

  • większa efektywność, przy podobnej cenie w porównaniu do zwykłych żarówek halogenowych. Objawia się ona w mniejszym poborze prądu, przeliczając na godzinę
  • szerszy strumień światła i jego większy zasięg,
  • bardziej zróżnicowana oferta, dzięki możliwości np. dostosowania temperatury barwowej, różnym napięciu,
  • standard jakości, jaki gwarantuje zakup z uznanych firm. Oczywiście można znaleźć na rynku tańsze odpowiedniki, ale nie dadzą one żadnej gwarancji prawidłowego działania. Poza tym mogą przynieść więcej strat, niż korzyści w postaci np. mandatu, 
  • dłuższy okres użytkowania przy zachowaniu wysokiej jakości. Tego typu żarówki nie potrzebują długiego czasu na pełne rozświetlenie, 
  • niewielki koszt wymiany. Zalecamy wymiany żarówek parami, tak aby nie odczuwać różnicy w jasności oświetlenia.

 

Homologacje w żarówkach samochodowych H11 

Homologacje oznaczane są za pomocą symbolu składającego się z litery i numeru. Ten pierwszy znak informuje nas o tym, że mamy do czynienia z europejską homologacją. Z kolei cyfra, która się po niej znajduje wskazuje na kraj, w którym ją uzyskano. Dla przykładu E1 oznacza homologację uzyskaną w Niemczech, E2 we Francji, E3 we Włoszech, a E20 w Polsce. Każda renomowana firma umieszcza takie oznaczenie w widocznym miejscu (zazwyczaj jest to opakowanie). 

 

Zastosowanie żarówek samochodowych H11 

Przeznaczenie żarówki samochodowej H11 może być różne, ale zależy w głównej mierze od jej parametrów. W przypadku posiadania homologacji mamy pełne pole możliwości. Możemy mieć pewność, że dana żarówka nie jest ani zbyt jasna, ani zbyt ciemna, ani nie posiada innych cech, które szkodziły by użytkownikom ruchu drogowego. Jednak nawet bez niej taka żarówka ma swoje szerokie zastosowanie, czy to do użytku off-road, czy w miejscach użytku publicznego (np. latarnie miejskie, czy do oświetlania większych miejsc stadionowych). W sklepie MOTO FENEK żarówki sprowadzane są od zaufanych dostawców takich marek jak: M-Tech, Powertec, OSRAM, w tym rówenież żarówki samochodowe H11.

Ale uwaga! Bez posiadania homologacji dana żarówka nie powinna być używana w pojazdach, które poruszają się po drogach publicznych. W przypadku spowodowania wypadku, koszty zawsze ponosi osoba posiadająca tego typu oświetlenie. Żarówka samochodowa H11 jest zbudowana z trzech skrzydełek. Są one różnej szerokości, a największe jest środkowe. Całość żarówki działa po podłączeniu do gniazdka. Największą efektywność żarówki samochodowe H11 posiadają w warunkach ograniczonej widoczności, a zwłaszcza podczas mgły. Różnią się od podobnego typu oświetlenia dzięki rzucaniu dłuższego (o nawet 10 metrów) światła. Żywotność takich żarówek może być nawet do trzech razy dłuższa, niż w przypadku standardowych modeli. 

 

Opisy wybranych żarówek samochodowych H11

Sklep internetowy MOTO FENEK posiada szeroką ofertę żarówek samochodowych H11. Aby ułatwić Państwu wybór, przygotowaliśmy krótki opis paru produktów możliwych do nabycia u nas. 

Żarówki samochodowe H11 Powertec z serii Super White gwarantują wysoki poziom rzucanego strumienia światła. Dzięki błękitnej powłoce światło mniej męczy wzrok, co ma duże znaczenie dla kierowcy, a dodatkowo nie oślepia innych użytkowników drogi. Produkty Powertec posiadają homologację, która potwierdza ich wysoką jakość. Zestaw Super White H11 o napięciu 12V uzyskał homologację w Holandii (symbol E4), co uprawnia go do używania na drodze. Do ich produkcji użyto szkła hartowanego, a podstawa została wykonana z hartowanej stali. W zestawie znajdują się 2 sztuki żarówek, które zapakowane zostały w eleganckie pudełko typu DUO.

LINK: https://motofenek.pl/zarowki-powertec-super-white-h11-12v-2szt.html 

Firma M-Tech produkuje żarówki samochodowe H11 z serii Xenon Blue i napięciu 12V. Wyróżnia je barwa światła, którą to można określić mianem zimnej bieli. Temperatura barwowa według producenta to 6000K. Oznacza to, że światło rzucane przez tę żarówkę przypomina światło dzienne, co daje dodatkowe korzyści. Zestaw posiada jedną sztukę żarówki. Nie jest on przeznaczony do użytkowania na drodze z powodu braku posiadania homologacji. 

LINK: https://motofenek.pl/zarowka-m-tech-xenon-blue-h11-12v.html