Loading...

Filtruj produkty

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 557,00 zł

Rodzaj pojazdu

Rodzaj pojazdu

Rozmiar pojazdu

Rozmiar pojazdu

Przepuszczalność światła

Przepuszczalność światła

Sezon letni

Liczba produktów w ofercie: 49

Pokazano 1-20 z 49 pozycji

Aktywne filtry

Przygotuj swoje auto na sezon letni

Dbanie o samochód to istotna kwestia, która dotyczy każdej pory roku. Odpowiednie przygotowanie różni się od warunków, jakich możemy spodziewać się na drodze. Aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, polecamy zapoznać się z poniższym artykułem. Przedstawimy w nim garść przydatnych informacji, które pomogą odpowiednio przygotować auto na sezon letni

 

Dostosuj się do zmiany temperatury

Zasadniczą zmianą w sezonie letnim jest temperatura. Jest ona o wiele wyższa, co wymusza zadbanie o kilka kwestii. Pierwszą z nich jest wymiana opon z zimowych na letnie. Nie jest ona co prawda obowiązkowa, ale już powyżej 7 stopni Celsjusza nawierzchnia posiada właściwości, które pozwalają na swobodną jazdę bez ryzykownych sytuacji typu oblodzenie. Nie zapominajmy również o tym, że letnie opony pozwalają na skrócenie drogi hamowania nawet o kilka metrów zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. 

 

Zadbaj o dobry wzrok - chroń oczy!

Drugą największą zmianą pory letniej w porównaniu do pozostałego okresu w roku jest duża liczba godzin ze słońcem. Oczywiście ma ono zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, ale w nadmiarze może szkodzić poprzez wydzielanie promieniowania ultrafioletowego. Jak wiemy bezpośrednie patrzenie na słońce może nawet nieodwracalnie uszkodzić wzrok, dlatego szczególnie z pozycji kierowcy bardzo ważne jest, aby utrzymywać pełną kontrolę nad sytuacją na drodze podczas jazdy. Jeżeli chcemy, aby we wnętrzu auta panowała stała temperatura, to jednym z popularniejszych rozwiązań jest instalacja klimatyzacji. Oczywiście niektórzy preferują jej całoroczne używanie, ale najbardziej ekonomicznym będzie jej włącznie tylko w przypadku, gdy różnica między temperaturą we wnętrzu auta, a tą na zewnątrz jest znacząca. W zamian proponujemy użycie folii do przyciemniania szyb. W sezonie letnim sprawdzają się one wielozadaniowo. Posiadają różny stopień nieprzepuszczania światła słonecznego, dlatego też można dostosować je do preferencji kierowcy oraz pasażerów. Dodatkowo, pozwalają na znaczne ochłodzenie auta, co w dłuższej perspektywie jest czystą oszczędnością. 

 

Zadbaj o karoserię swojego auta

Chociaż w lecie (przynajmniej w naszej szerokości geograficznej) nie pada śnieg (nie osadza się również szadź), to jednak nie oznacza, że nie należy chronić auta przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Samochodowa plandeka będzie pełnić kluczową rolę ochronną, zarówno przed ekstremalnymi zjawiskami jak grad, a także oszczędzi cenny czas na ewentualnie czyszczenie karoserii. Dzięki odpowiednio grubej warstwie plandeka przeciwgradowa będzie sprawdzać się również poza okresem letnim. 

MOTO FENEK poleca: https://motofenek.pl/plandeka-przeciwgradowa-rozmiar-s.html

 

Wyczyść wnętrze pojazdu

Wraz z końcem zimy i cieplejszą pogodą orientujemy się, że często należy oczyszczać wnętrze auta z wszelkiego rodzaju brudu i pozostałości po soli drogowej. Tym bardziej, że przy mrozie jest mniejsza chęć na regularne czyszczenie samochodu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również wymontowanie niektórych foteli i odkurzenie przestrzeni między nimi. Aby same fotele (nie tylko w lecie, ale również przez cały rok) utrzymywać w dobrej kondycji warto pomyśleć o zakupieniu maty samochodowej. 

MOTO FENEK proponuje:https://motofenek.pl/wyposazenie-wewnetrzne/maty-na-fotele-samochodowe. W zależności od zapotrzebowania mogą również delikatnie masować plecy osoby na niej siedzącej i/lub też podgrzewać delikatnie siedzenie, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort podczas podróży. Wiele przydatnych akcesoriów pozwoli na wygodniejsze używanie samochodu, przy czym nie zastąpią nam one podczas upałów w sezonie letnim zdrowego rozsądku. Pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz róbmy czasami przerwy. 

Sklep internetowy MOTO FENEK posiada przydatne produkty, które pozwolą zadbać o pielęgnację i właściwe działanie auta w okresie letnim:

LINK: https://motofenek.pl/folia-do-przyciemniania-szyb-075x3m-60-czarna.html

LINK: https://motofenek.pl/ochronna-plandeka-na-samochod-perfekt-rozmiar-l.html

LINK: https://motofenek.pl/plandeka-przeciwgradowa-rozmiar-l.html