Loading...

Szczotka do mycia samochodu

Liczba produktów w ofercie: 10

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Zadbaj o czystość swojego samochodu

Utrzymanie idealnej czystości w samochodzie jest niemożliwe. Oczywiście można podchodzić z ostrożnością i starać się zachowywać zdrowy rozsądek, ale nie zapobiegniemy wszystkiemu. Poza tym, chociażby sam kurz osiada się w sposób niewidoczny gołym okiem. Jeśli już zauważymy, że jakaś część auta jest zabrudzona, to warto użyć do tego szczotki do mycia samochodu.

 

Najczęściej spotykane rodzaje szczotek do mycia samochodów

W tym akapicie przyjrzymy się najczęściej używanym rodzajom szczotek do mycia samochodów

  • szczotka teleskopowa - to wybór dla osób, które chcą kupić szczotkę wielozadaniową. Charakteryzuje się dużą długością (w pełnym rozłożeniu sięgającą nawet do kilku metrów; w zależności od modelu). Pozwala to na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Kierowcy cenią ją sobie także dzięki możliwości szybkiej regulacji stopnia wysunięcia szczotki. Dodatkowo, posiada ona szybko-złączkę, dzięki czemu można użyć jej także np. w ogrodzie. Miękka powierzchnia chwytna pozwala na bezproblemowe i wygodne jej użytkowanie. Dzięki aluminiowemu trzonkowi usuwają bardzo skutecznie brud. Nadają się ona także do mycia np. przyczepy kempingowej.
  • szczotka do mycia samochodu z miękkim włosiem - charakteryzuje się ona unikalną końcówką, która bardzo efektywnie niweluje zanieczyszczenia. Dodatkowym plusem jest jej bardzo estetyczne wykonanie, które wyróżnia ją pozytywnie spośród innych podobnych szczotek. Jej włosie jest również odporne i może posłużyć na długo. 
  • szczotka do detailingu - szczotka ta ma swoje zastosowanie w car detailingu, czyli procesie kompleksowego czyszczenia samochodu. Taki zabieg nie tylko usuwa wszelki brud, ale pozwala również na przedłużenie jego żywotności oraz poprawienie estetyki samochodu. 
  • do felg i kołpaków - te szczotki w kształcie stożka o niewielkim gabarycie dotrą bez problemu do małych przestrzeni. Posiadają średniej wielkości włosie, dzięki czemu bez problemu usuwają silny brud.
  • szczotka do tapicerki - przeznaczona do ręcznego czyszczenia tapicerki. Najpopularniejszą wersją jest drewniana z wytrzymałym runem (nada się znakomicie również do czyszczenia mebli, dywanów). Posiada również miękkie nylonowe włosie.

Oczywiście, to nie wszystkie rodzaje szczotek do mycia samochodów dostępne na rynku. Jeżeli mamy duży samochód i potrzebujemy dostać się do trudno dostępnych miejsc, to warto wybrać dłuższe szczotki teleskopowe. Czyszczenie małych obszarów to domena szczotek do felg i tapicerek. Z kolei największą żywotnością będzie cechować się szczotka przeznaczona do tapicerki oraz z miękkim włosiem i końcówką. 

Przykładowe produkty z naszego sklepu:

LINK: https://motofenek.pl/szczotka-teleskop-300cm.html

LINK: https://motofenek.pl/szczotka-do-czyszczenia-tapicerki.html

LINK: https://motofenek.pl/szczotka-drewniana-z-wlosiem-naturalnym-40cm.html