Loading...

Pasy transportowe

Liczba produktów w ofercie: 18

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Zastosowanie pasów transportowych

Pasy transportowe używane są jako jeden z najpewniejszych sposobów na bezpieczne mocowanie ładunku podczas transportu. Dzięki różnicom w specyfikacji, nadają się zarówno do przenoszenia niewielkich bagaży, lekkich ładunków aż po montaż ładunków w samochodach ciężarowych. 

Kojarzone są przede wszystkim z branżą transportową, lecz w ostatnim czasie coraz częściej używane są również do niekonwencjonalnych rozwiązań np. transportowania banerów reklamowych, czy też urządzeń AGD. Dlatego też określenie pasów transportowych mianem “pasów uniwersalnych” ma jak najbardziej sens. 

 

Pasy transportowe są różnorodne - dlaczego?

Przede wszystkim używane są one do transportu bagażu i ładunku o różnych gabarytach. Naturalną koleją rzeczy jest zatem dostosowanie wytrzymałości i długości pasów do rodzaju ich wykorzystania. 

Pasy transportowe cechują się paroma głównymi cechami:

  • zmienna wyporność tonażu (od 100 kg, do nawet 100 ton)
  • bardzo małe ograniczenia budowy pasów (poprzez jednoczęściowe, dwuczęściowe, po konstrukcje z innych hakiem, czy też ściągające do bagażnika)
  • inna metoda mocowania (np. układ prosty, z użyciem siły, z pomocą łańcuchów)

 

Czy pasy transportowe się zużywają?

Eksploatowany produkt zużywa się, tak jak pasy transportowe, które są wykorzystywane w codziennej pracy. Po upływie czasu następuje utrata ich właściwości nośnych poprzez przetarcia włókien. Brak dbałości o dobrze zamocowany ładunek może skutkować wypadkiem podczas awaryjnego hamowania lub innego zdarzenia na drodze. 

Każdy z pasów poliestrowych, aby być legalnie używanym na terenie Unii Europejskiej potrzebuje posiadać specjalne oznaczenie: PN-EN 1295-2. Zawiera ono w sobie wszelkie dane techniczne pasów transportowych, a więc chociażby ich sposób produkcji, sposób kontroli, czy też oznakowanie znajdujące się na etykiecie pasa. Warto pamiętać, aby wiedzieć w jakich warunkach, do jakiego obciążenia (czy jest to obciążenie bliskie maksymalnej dopuszczalnej wartości) i w jaki sposób użytkujemy pasy. Jest to bardzo przydatne, jeżeli chcemy mieć 100% pewności o sprawności danego pasa. 

 

Zamontować pasy bezpieczeństwa samemu, czy z pomocą profesjonalisty? 

Używanie pasów bezpieczeństwa występuje zazwyczaj podczas transportu samochodu, motocyklu, przewozu towarów w samochodzie dostawczym bądź ciężarowym. Prawidłowe unieruchomienie za pomocą pasów transportowych pozwala na stabilizację i zabezpieczenie przed niepożądanym przemieszczaniem w trakcie jazdy. Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie zamontować takie pasy, to zaufani przewoźnicy zrobią to profesjonalnie sami. Sklep internetowy MOTO FENEK przedstawia szeroką ofertę pasów transportowych. Poniżej można przejść do konkretnych przykładów: pasa z napinaczem ERGO: https://motofenek.pl/pas-transportowy-z-napinaczam-ergo-5t-10m.html, czy też pasa transportowego z klamrą: https://motofenek.pl/pas-transportowy-z-klamra-200dan-25m.html. Oferta jest rozwijana i ciągle szukamy dostarczenia produktów, których Państwo najbardziej potrzebują.