Loading...

Żarniki ksenonowe D4S

Liczba produktów w ofercie: 5

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Polepsz oświetlenie swojego pojazdu z żarnikami ksenonowymi D4S

Zadbanie o odpowiednie oświetlenie to podstawa, gdy chcemy w pełni bezpiecznie podróżować w nocnych warunkach. Zastosowanie żarnika ksenonowego D4S pozwala na wejście na wyższy poziom oświetlenia samochodowego. Żarniki ksenonowe D4S należą do grupy nieposiadającej zapłonu. Litera S w nazwie wskazuje na jego zastosowanie w reflektorach soczewkowych. Tego typu żarniki dzięki swojej uniwersalności znajdą zastosowanie w różnorodnych modelach aut (zarówno tych najnowszych, jak i nieco starszych). 

 

Zalety stosowania żarników ksenonowych D4S

Żarniki ksenonowe wyróżniają się pozytywnie na tle starszych rodzajów oświetlenia, przede wszystkim za sprawą takich czynników jak:

  • efektywny czas pracy - zapewniają wysoką efektywność, przez długi czas działania (szacuje się go na około 20 do nawet 40 tysięcy godzin). Nawet, w schyłkowym okresie swojej użyteczności zachowują praktycznie całe swoje właściwości i nadal jest to poziom wyższy, niż w przypadku nowo zakupionej żarówki tradycyjnej. Jest to tym bardziej odczuwalne, że zużywają one mniej prądu (do większości z nich potrzeba natężenia rzędu 35V). Dodatkowo, znaczna część tego typu oświetlenia może mieć regulowaną długość rzucanego promienia światła, co w przypadku bardzo dobrej widoczności pozwala na jeszcze większą oszczędność.
  • dobra widoczność i ochrona wzroku - nie generują one promieniowania UV, co powoduje, że ich długotrwałe używanie jest bezpieczne dla osób przebywających w pobliżu, a dodatkowo zapobiega odbarwianiu się elementów reflektora. Oprócz tego bardzo ważna jest również temperatura barwowa, która to w większości przypadków jest zbliżona do barwy przypominającej światło dziennie. Pozwala to na dłuższą jazdę bez uczucia zmęczonych oczu. Dodatkowo, profesjonalne produkty posiadają odpowiednie homologacje, które są gwarantem jakości i dodatkowo pozwolą na bezproblemową wymianę na takie same w warsztacie
  • prosta wymiana - wystarczy odłączyć akumulator i palniki, które chcemy wymienić i na ich miejscu (tak, jak z żarówkami) zamontować nowe. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, aby to zrobić, to rozsądnym będzie zwrócenie się o pomoc do profesjonalisty. 

 

Opisy wybranych żarników ksenonowych D4S

Żarniki ksenonowe D4S firmy Powertec o barwie będącej na granicy między światłem o barwie zimnej, a imitacją światła dziennego sprawia, że charakteryzują się białym kolorem. W zestawie znajdują się dwie żarówki. Żywotność żarników została określona przez producenta w granicach 2000-2500 godzin. Trzeba jednak zaznaczyć, że przez około 30 pierwszych godzin, żarniki będą świecić się na lekko niebieski kolor, co jest naturalnym zjawiskiem.

LINK: https://motofenek.pl/zarnik-powertec-d4s-platinum-5000k-2szt.html

Żarnik ksenonowy D4S firmy M-Tech świeci w barwie zimnej o wartości około 4300K. Został on wykonany ze szkła kwarcowego (podwójnie hartowanego). Świetnie nadaje się jako żarnik do świateł mijania lub świateł drogowych. Zestaw posiada dwie sztuki żarówek.

LINK: https://motofenek.pl/zarnik-m-tech-d4s-premium-4300k-zmd4s43.html