Loading...

Żarówki samochodowe H3

Liczba produktów w ofercie: 10

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Charakterystyka żarówek samochodowych H3

Żarówki samochodowe H3 to jedne z najczęściej używanych rodzajów żarówek halogenowych do świateł przeciwmgłowych. Mają one największe zastosowanie w przypadku, gdy na drodze mamy warunki z ograniczoną widocznością (w większości przypadków jest to mgła). Dużo rzadziej umieszcza się je jako światła drogowe. Specyfiką żarówek H3 jest charakterystyczny specjalny rodzaj żarnika. Jest on umieszczony poprzecznie i ma dołączone przewody połączeniowe. Jasność większości lamp wynosi około 1500 lumenów. Żarówki samochodowe h3 cechują się większą żywotnością niż w przypadku standardowego oświetlenia halogenowego. Producenci oceniają przeciętny czas ich użytkowania na 300-650 godzin. Zazwyczaj są one zbudowane z bardziej wytrzymałych komponentów, co pozwala na ich bezproblemowe działanie i większą odporność na czynniki zewnętrzne. Producenci wedle zastosowania tworzą żarówki o dłuższej żywotności, inni skupiają się na stworzeniu szerszego strumienia światła, a jeszcze inni przykładają szczególną uwagę do temperatury barwowej żarówki. 

 

Co zrobić, aby żarówki działały dłużej?

Zasadniczo nie można przedłużyć żywotności żarówki ponad to, co posiada ona pierwotnie. Ale jest również dobra wiadomość – możemy odpowiednio zadbać o nią, aby świeciła ona możliwe najdłużej i jak najbardziej efektywnie. Uniwersalną radą jest mycie rąk przed wymianą żarówki lub wymiana w rękawiczkach. Wszelkie zanieczyszczenie bańki może spowodować mniejszy czas jej działania, a w skrajnym przypadku nawet jej pęknięcie. Żywotność żarówek samochodowych może mocno ograniczyć użycie ich w gniazdku o zbyt dużym napięciu. Wystarczy przekroczyć sugerowane wartości o niewielki procent, aby mocno skrócić czas ich przydatności. 

 

Kiedy najlepiej wymienić żarówkę?

Możemy dbać najlepiej jak potrafimy o żarówki, ale po pewnym czasie i tak przestają działać. Aby uniknąć niemiłej niespodzianki, np. na drodze, warto rozpoznać pierwsze sygnały wyczerpania mocy żarówki. I chociaż niektóre z nich działają na podobnej mocy przez cały czas, to nie da się uniknąć zauważalnego spadku jasności, czy też długości strumienia światła. Gdy żarówka przestaje działać po czasie krótszym, niż sugerowanu na pudełku, to być może mamy do czynienia z produktem o ukrytej wadzie, bądź skokom napięcia w układzie powodujących obniżenie żywotności żarówki. 

Aby zminimalizować ryzyko, starajmy się kupować żarówki w sklepach o wysokiej renomie. Ma to swoje uzasadnienie po pierwsze w oryginalności żarówek. Będą one respektowane zarówno na drodze (podczas kontroli), jak i w warsztacie samochodowym. Po drugie, ich użytkowanie jest bezpieczne. Po trzecie, z racji popularności możemy zasięgnąć ewentualnych porad na temat żarówek samochodowych H3, czy to u specjalistów, czy na forach internetowych. Czasami powodem awarii może być wada w instalacji elektrycznej. Jeżeli mamy zamiar wymienić żarówki, to lepiej wymienić je parami. Oszczędzimy sobie w ten sposób różnicy w jasności.

 

Homologacja - dlaczego jej posiadanie jest tak istotne?

Jeżeli mamy wątpliwości przy wyborze żarówki, to koniecznie wybierajmy produkty od znanych firm. Nie jest przypadkiem, że mają one taką pozycję, ponieważ jest ona ugruntowana wysoką jakością i opinią wielu zadowolonych klientów.

Jeżeli chcemy używać żarówek na drodze, to zwróćmy uwagę na symbol homologacji, który powinien znajdować się na opakowaniu. Jak rozróżnić homologację? Gdy zaczyna się ona od skrótu ECE, to oznacza normę uznawaną w naszym kraju. Z kolei normy zawierające literę E i cyfrę po niej odpowiadają za homologacje europejskie. Przykładowo homologacja E1 została przyznana w Niemczech, ale uprawnia ona do użycia danego rodzaju żarówki samochodowej na drodze publicznej.

 

Opisy wybranych żarówek samochodowych H3

Zestaw dwóch żarówek samochodowych H3 Xenon Blue firmy M-Tech to produkt o wysokiej efektywności. Posiada on charakterystyczną barwę z pogranicza niebieskiego i bieli (temperatura barwowa 6000 K). Dodatkowo zawiera 2 palniki, a gniazdo jakie zastosowano to PK22S. Produkt nie zawiera homologacji, dlatego nie poleca się używania go na drogach publicznych. 

LINK: https://motofenek.pl/zarowka-m-tech-xenon-blue-h3-12v.html

Okres pracy o wysokiej jakości przez około 1500 godzin, przy spadku wydajności o 10% przy w końcowym stanie użytkowania. Solidnie wykonana podstawa, bańka wykonana ze szkła kwarcowego. Homologacja uzyskana w Holandii (E4) pozwala na ich użytkowanie na drodze. To wyróżnia je na tle konkurencji żarówki samochodowe h3 Long Life firmy Powertec. W pudełku DUO znajdziemy dwie sztuki żarówek. 

LINK: https://motofenek.pl/zarowki-powertec-long-life-h3-12v-2szt.html