Loading...

Filtruj produkty

Cena

Cena

  • 28,00 zł - 166,00 zł

Lampy inspekcyjne

Liczba produktów w ofercie: 12

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Lampy inspekcyjne w codziennym użytkowaniu 

Wszelkie prace przy samochodzie wykonuje się z należytą uwagą, ponieważ wiele elementów jest dość delikatnych, a do części z nich mamy mocno utrudniony dostęp światła. Aby uniknąć kosztownych pomyłek warto zaopatrzyć się w profesjonalne oświetlenie. Dlatego też z myślą o takich potrzebach wyprodukowano lampy inspekcyjne.

 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu lampy inspekcyjnej?

Zakup odpowiedniej lampy inspekcyjnej wymaga znajomości kilku podstawowych właściwości. Charakteryzują się one zróżnicowanym wyglądem, różnicą w natężeniu światła, jak i jego samej barwie.

  • wartość CRI - wskaźnik ten odzwierciedla oddanie natężenia koloru. Im wyższa wartość, tym barwa jest bardziej “żywa”. Jeżeli ten parametr ma wartość 100, to jest to dokładne odzwierciedlenie natężenia światła słonecznego. W przypadku lamp inspekcyjnych będzie to barwa biała. 
  • moc, czas ładowania i długość pracy na jednym ładowaniu - kluczowe informacje, które określą, czy dana lampa przyda się przy dłuższych trasach bez możliwości ładowania, czy też będzie użyteczna tylko w warsztacie. Najbardziej wytrzymałe lampy pracują na jednym zasilaniu kilka godzin (nawet do 8). Naturalnie im większa moc oświetlenia, tym będzie to krótszy czas. Moc lamp inspekcyjnych waha się do wartości przekraczających nawet 2 tysiące lumenów. Czas ładowania uzależniony jest od modelu, waha się w przedziale od 2,5 do 5 godzin. 
  • wymiary lampy i jej waga - pozwala określić, czy daną lampę inspekcyjną będziemy mogli przetransportować bez problemu w bagażniku, czy może lepiej będzie używać jej tylko stacjonarnie.
  • zakres i barwa światła - każda lampa inspekcyjna w swoim zasięgu działania musi obejmować minimum 2 barwy światła (ciepła i zimna). Informacje o zakresie barwy w danej lampie są podawane w Kelwinach. Wartość rzędu 6000-6500K to barwa biała, mniejsze wartości będą odpowiadać barwom “ciepłym” (4000-5000K - żółty, 1000-2000K - pomarańczowy), natomiast powyżej 6500K nazywane są “zimnymi” i przechodzą w kolor niebieski. Informacja o zakresie barwy jest zawsze podawana przez producenta.
  • wytrzymałość termiczna - określa w jakiej temperaturze lampa inspekcyjna będzie działać. Większość produktów posiada na tyle szeroki zakres, że nie ma większej potrzeby sobie tym zawracać głowy, ale jeżeli temperatura spadnie poniżej -10 stopni Celsjusza, to wtedy większość lamp nie będzie w stanie prawidłowo funkcjonować.
  • dodatkowe elementy zestawu - mowa tutaj o takich elementach jak dodatkowy kabel USB, czy też magnes. Nie są to najważniejsze detale przy wyborze odpowiedniej lampy, aczkolwiek mogą ułatwić ich użytkowanie. Droższe modele lamp posiadają dodatkowy kabel, który pozwala na stałe użytkowanie poprzez podłączenie do gniazdka elektrycznego. 

 

Zastosowanie lamp inspekcyjnych

Lampy inspekcyjne LED mają szeroki wachlarz zastosowań. Zazwyczaj używa się ich do sprawdzania stanu lakieru, czy też karoserii. Sprawdzą się jednak dobrze w wielu sytuacjach, gdzie potrzeba dobrego oświetlenia. Dzięki imitacji światła słonecznego doskonale można dostrzec niezbędne szczegóły. To urządzenie czasami mylnie traktowane jest jako imitator. Ten jednak ma pomóc w dokładnym wybraniu koloru lakieru. 

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych produktów lamp inspekcyjnych:

LINK: https://motofenek.pl/lampa-inspekcyjna-m-tech-il90-12-smd-3-smd.html

LINK: https://motofenek.pl/lampa-inspekcyjna-m-tech-10w-cob-ub.html

LINK: https://motofenek.pl/lampa-inspekcyjna-m-tech-91-smd.html