Loading...

Żarówki samochodowe H7

Liczba produktów w ofercie: 17

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Charakterystyka żarówek samochodowych H7

W przeciwieństwie do żarówek samochodowych H11, żarówki H7 posiadają tylko jedno włókno. Gdy szukamy odpowiedniej żarówki, to zadbajmy o to, aby miała filtr UV. Przynosi on realne korzyści zarówno dla ludzi, jak i wpływa na wolniejsze zużycie reflektorów. Największą zaletą jest jednak większy strumień światła w porównaniu do standardowych halogenów, a także dużo dłuższy czas pracy. Niektóre modele są w stanie pracować nawet kilkukrotnie dłużej, a jednocześnie tracą swoją jakość bardzo powoli. Szkło to wrażliwy materiał, dlatego tego typu żarówki posiadają zwiększoną ochronę (zazwyczaj jest to kwarc). Wyższa jasność pozwala również na wydłużenie czasu reakcji podczas jazdy. Kolejnym plusem użytkowania tego typu oświetlenia jest jego niewielki koszt. Ewentualna wymiana nie będzie kosztowna, producenci pomyśleli również o wzmocnieniu obudowy żarówki. Dzięki temu jest ona bardziej wytrzymała na zewnętrzne czynniki, co daje gwarancję stabilności działania.

Jeżeli decydujemy się na zmianę oświetlenia w naszym samochodzie, to zawsze korzystajmy ze sprawdzonych źródeł. Produkty tańsze bez odpowiednich oznaczeń zazwyczaj świecą słabiej i krócej niż produkty renomowanych marek. Korzystanie z nich nie tylko nie zapewnia odpowiedniej jasności ale także długości oświetlonej drogi, co ma bardzo istotne znaczenie na drodze. Aby mieć pewność, że możemy używać danej żarówki w naszym samochodzie, możemy sprawdzić, czy posiada ona homologację. Jest to specjalny znak (składający się z litery od angielskiej nazwy kontynentu, na którym został wyprodukowany i cyfry, która informuje o dokładnym kraju produkcji). Dla przykładu homologacja uzyskana w Polsce będzie posiadać symbol E20. Z kolei dla Niemiec będzie to E1, Francji E2, Włoch E3 a Wielkiej Brytanii E11. Nie jest obowiązkiem posiadać oświetlenie z homologacją na drodze, ale w razie wypadku, to my poniesiemy ewentualne koszty (sytuacja zostanie uznana za spowodowaną z winy naszego niesprawnego oświetlenia). Innymi słowy, oszczędność przy zakupie tańszego zamiennika jest żadna. 

 

Opisy wybranych żarówek samochodowych H7

Jako sklep internetowy skupiony na sprzedaży akcesoriów motoryzacyjnych, ciągle obserwujemy zmieniający się rynek. Asortyment oświetlenia samochodowego w sklepie MOTO FENEK pochodzi z zaufanych dostawców i zaopatrzony jest w oryginalne produkty marek takich jak: M-Tech, Powertec, OSRAM, w tym między innymi żarówki samochodowe H7

Żarówki samochodowe H7 firmy Powertec z serii Long Life charakteryzują się nawet do 4-krotnie dłuższą żywotnością (około 1500 godzin) niż tradycyjne żarówki halogenowe. Są one niskonapięciowe (12V). Co ważne, nie tracą one wiele na swojej mocy, nawet pod koniec użytkowania. Dzięki wykonaniu z odpornych materiałów (szkło kwarcowe, a podstawa z hartowanej stali), nie szkodzą im nieprzewidziane wstrząsy. Można zastosować je bez problemu jako światła mijania dzięki posiadaniu homologacji E4 (uzyskana w Holandii). W zestawie producent umieścił 2 sztuki żarówek.

LINK: https://motofenek.pl/zarowki-powertec-long-life-h7-12v-2szt.html

Produkty firmy M-TECH wyróżniają się zróżnicowaną gamą produktów o wysokiej wytrzymałości z zakresu oświetlenia samochodowego. Jednym z nich jest żarówka samochodowa H7 firmy M-TECH z serii Super White, która należy do oświetlenia niskonapięciowego (12V). Posiada moc 55W. Wyróżnia się ona wysoką temperaturą światła (około 6000K, czyli barwa zbliżona do światła dziennego), co pozwala na mniej męczącą jazdę dla kierowcy, a także dużą odpornością na trudne warunki (wstrząsy i temperatura). Jest to możliwe do uzyskania za pomocą wykonanej z hartowanej stali podstawy PX26d. Dzięki posiadaniu homologacji E4 (uzyskana w Holandii) będzie można ją bezpiecznie zamontować w aucie np. jako światła mijania. Mimo niższej ceny od innych producentów, jej jakość jest wysoka i nie ma tutaj mowy o żadnych kompromisach. Szacuje się jej czas działania na 300 godzin. Jeden zestaw posiada jedną sztukę żarówki. 

LINK: https://motofenek.pl/zarowka-m-tech-super-white-h7-12v.html