Loading...

Filtruj produkty

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 165,00 zł

Kolor

Kolor

Materiał

Materiał

Pojemność

Pojemność

Kanistry na paliwo

Liczba produktów w ofercie: 10

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Kanistry na paliwo - cechy

 

Tankowanie do kanistrów na paliwo ostatnio wraca do powszechnego obiegu z powodu wysokich cen. Możliwość zatankowania dodatkowych litrów jest też bardzo przydatna w wyjątkowych sytuacjach, a jednocześnie jego przechowywanie nie stanowi większego problemu. Zasadniczo kanistry na paliwo mają swoje zastosowanie, z powodu niskiej opłacalności częstego tankowania. Jednak niezależnie od motywacji, jakie mamy kierując się zakupem kanistra na paliwo, musimy pamiętać o zasadach bezpiecznego przewozu paliwa. Jedną z nich jest nietrzymanie kanistrów wykonanych z plastiku blisko źródła ciepła. Może to spowodować naruszenie jego obudowy, co w konsekwencji może doprowadzić do niekontrolowanego wycieku substancji.

Często używane się także kanistry na wodę. Ułatwiają one w znaczny sposób pracę w ogrodzie, czy też w innych miejscach, gdzie potrzeba dostarczyć większą ilość wody, w krótkim czasie. Posiadają one dodatkowo zazwyczaj mały kranik, który zapewnia bezproblemowe użycie na przykład. kubeczka. Nietypowym rodzajem kanistra jest ten w wersji składanej - uwaga, nadaje się on tylko do przechowywania nieszkodliwych cieczy takich jak woda. Dla osób używających zarówno benzyny, jak i oleju napędowego przeznaczony jest kanister dwukomorowy. Podział kanistrów na paliwo rozróżniamy między dwoma najbardziej popularnymi materiałami takimi jak: plastikowe (zazwyczaj materiałem z jakiego są wykonane to polietylen) oraz metalowe. Pierwsze (plastikowe kanistry na paliwo np. https://motofenek.pl/kanister-plastikowy-5l-czarny.html) są tańsze i naturalnie mają mniejszą wytrzymałość. Jest to jednak uzasadnione przystępną ceną oraz mniejszą wagą, za czym idzie większa poręczność. Drugi rodzaj (kanistry metalowe na paliwo) natomiast kosztują nawet kilka razy więcej, ale w zamian odznaczają się wysoką jakością i niezawodnością w każdym warunkach. Pozwalają również na dłuższe przechowywanie benzyny, chociaż są one trudniejsze do przetransportowania na wzgląd na swoją wagę.

 

Jakie cechy powinien posiadać dobry kanister na paliwo?

 

Aby samochodowy kanister na paliwo działał jak najdłużej i utrzymywał swoją jakość, to zalecamy przed jego zakupem zaczerpnąć trochę fachowej wiedzy. Warto wiedzieć chociażby to, że kanister musi posiadać odpowiednie atesty, by móc przenosić paliwo. Najważniejsze z nich to:

  • 3H1/Y/150/09/PL 
  • COBRO 1174/FGB 

Potwierdzają one przystosowanie kanistra na paliwo do przechowywania w bezpieczny sposób niebezpiecznych płynów typu benzyna / olej napędowy. Dodatkowo kanistry o pojemności 20L muszą być wykonane ze wzmocnionego poliuretanu (jeżeli występują w wersji plastikowej), oraz być wyposażone w poręczny zagięty lejek. Służy on do wlewania paliwa do baku, bez możliwości jego rozlania. Przed użyciem kanistra na paliwo zaleca się sprawdzenie jego szczelności. 

Innymi akcesoriami, które warto posiadać na stanie, a mogą nieraz ułatwić lub nawet zastąpić działanie kanistrów na paliwo są:

  • lejki do kanistrów
  • pompka do paliwa

Same kanistry możemy zakupić w wersji 5, 10 lub 20 litrowej. W sklepie MOTO FENEK posiadamy różne rodzaje kanistrów (zarówno plastikowe np. https://motofenek.pl/kanister-plastikowy-10l-czerwony.html, jak i metalowe np. https://motofenek.pl/kanister-metalowy-10l.html). Oferta jest stale rozbudowywana.