Loading...

Wosk samochodowy

Liczba produktów w ofercie: 18

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Zadbaj o powłokę lakierniczą używając wosku samochodowego 

Samochód to rzecz, która daje wiele radości podczas jazdy, a także dobrze się prezentuje. Jednakże, aby auto posiadało ładny lakier z pełną głębią koloru należy o niego odpowiednio zadbać. Szkodzą mu nie tylko zabrudzenia mechaniczne powstałe w wyniku ludzkiego działania, ale również warunki atmosferyczne. Mowa tu zwłaszcza o wysokich i niskich temperaturach, jak i wszelkiego rodzaju opadach i osadach. Dlatego też, należy regularnie dbać o jego staranną ochronę. Do tego zadania warto wybrać wosk samochodowy. Takim mianem określane są produkty pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Charakteryzują się one niską temperaturą topnienia oraz niewielką lepkością, co jest ich zaletą. Przy odpowiednim ułożeniu, bardzo cienka warstwa (kilku mikronów) potrafi ochronić i dodać błysk i wydobyć głębie lakieru.

 

Różnice między woskiem naturalnym, a syntetycznym

Naturalny wosk samochodowy jest tworzony na bazie naturalnego wosku roślinnego carnauby (karnauby). Pozyskiwany jest z liści palmy i ma naturalną postać niewielkich łusek. Woski syntetyczne składają się z chemicznych związków polimerowych. Te mając kontakt z samochodem jeszcze skuteczniej ochraniają auto przed zanieczyszczeniami, niż ich naturalne odpowiedniki. Część z syntetycznych wosków samochodowych posiada właściwości hydrofobowe, tzn. odpychające wodę. Takie działanie pozwala przywrócić odpowiedni połysk oraz śliskość lakieru. Tego typu wosk jest szczególnie przydatny w okresie zimowym, gdy stanowi on jeden z elementów detailingu.

Ponadto, na rynku znajdują się jeszcze woski hybrydowe. Łączą one w sobie składniki naturalnego oraz syntetycznego wosku. Taka synergia pomaga w osiągnięciu bardzo wyrazistego koloru, który będzie trwały i bardzo wytrzymały. Nieco mniej popularną formą wosku twardego jest wosk w mleczku. Łatwo go użyć dzięki płynnej formule, jednak efekt ochronny jest mniej trwały. Gdy potrzebujemy na szybko nawoskować lakier, to z pomocą przychodzi tutaj wosk w atomizerze. Spośród wszystkich wyżej wymienionych rodzajów wosków, ten aplikuje się najprościej i najszybciej. 

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych wosków samochodowych:

LINK: https://motofenek.pl/carplan-color-fast-scratch-remover-woskujaca-pasta-lekkoscierna-nano-150g-biala.html

LINK: https://motofenek.pl/carplan-color-fast-woskujacy-regenerator-lakieru-bialy-500ml.html

LINK: https://motofenek.pl/carplan-color-fast-scratch-remover-woskujaca-pasta-lekkoscierna-nano-150g-czarna.html

LINK: https://motofenek.pl/carplan-auto-finish-advanced-resin-polish-wosk-o-dlugotrwalym-dzialaniu-500ml.html