Loading...

Kamizelki odblaskowe

Liczba produktów w ofercie: 9

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego użycie kamizelek odblaskowych jest tak istotne?

Bezpieczeństwo na drodze to kluczowa kwestia. Zwiększenie swojej widoczności dzięki kamizelce odblaskowej pozwala na wydłużenie czasu reakcji dla kierowców. Kamizelki tego typu nie ważą wiele i można je spakować do schowków wewnątrz samochodu. Dlatego też mogą być używane nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci. Pamiętajmy przy tym, aby kamizelka była w łatwo dostępnym dla kierowcy miejscu. Kamizelki odblaskowe można spotkać w różnych wzorach i rozmiarach.

 

Kiedy założenie kamizelki odblaskowej jest obowiązkowe?

Według przepisów polskiego prawa, kierowca nie musi posiadać kamizelki odblaskowej w swoim samochodzie. Lepiej jednak jest zapobiegać wypadkom, aniżeli mierzyć się z ich konsekwencjami Dlatego systematyczne przypomnienie, jak ważne jest dla wszystkich, aby kamizelka odblaskowa znajdowała się w wyposażeniu każdego pojazdu, pozostaje w tym miejscu niezbędne. Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule - jeżeli wychodzimy z samochodu po zmroku poza terenem zabudowanym i mamy zamiar np. coś przy nim sprawdzić, to założenie kamizelki odblaskowej jest konieczne. Innym przypadkiem, gdzie nie obejdzie się bez kamizelki jest wypadek na drodze. Wraz z trójkątem ostrzegawczym, cała sytuacja będzie widoczna z daleka dla innych użytkowników drogi.

Uwaga! Jeżeli wyjeżdżamy za granicę, to koniecznie zapoznajmy się z obowiązującymi tam przepisami. Posiadanie kamizelki odblaskowej na pewno będzie sprawdzane w takich krajach jak: Niemcy, Francja, Hiszpania, czy Austra. Pominięcie tej kwestii może nieść za sobą bardzo niekorzystne konsekwencje w postaci np. grzywny 1000 Euro. 

 

Zalety posiadania kamizelki odblaskowej

Największym plusem ich założenia jest ogromne zwiększenie widoczności osoby. Mowa tu konkretnie o dwukrotnie większej odległości (a w utrudnionych warunkach nawet trzykrotnie). Jest to możliwe do uzyskania dzięki fluorescencyjnemu kolorowi. W przypadku wypadku, bądź też przechodzenia przez słabo oświetlone miejsca, daje to czas na odpowiednią reakcję dla kierowców jadących z naprzeciwka. Koszt zakupu kamizelki odblaskowej jest żaden, jeśli mielibyśmy porównać go do jakiekolwiek wydatku związanego z wypadkiem. Aby być przygotowanym możliwie najlepiej, warto mieć wystarczającą liczbę kamizelek dla maksymalnej liczby pasażerów w pojeździe. Dodatkowa ilość kamizelek odblaskowych nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a dodając do tego ich bardzo niewielką wagę, sprawia, że możemy nazwać ten produkt uniwersalnym. Warto używać ich nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również np. rowerem. Pomocą w nabyciu nawyku noszenia odblasków może być również użycie opaski na rękę. 

Sklep internetowy MOTO FENEK posiada szeroką ofertę kamizelek odblaskowych. Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty z tej kategorii:

Standardowa kamizelka odblaskowa o kolorze pomarańczowym bez rękawów. Została ona wykonana z jakościowej tkaniny siatkowej (z poliestru). Zawiera dodatkowo 2 srebrne pasy odblaskowe. Łatwa do spakowania, pozwala na zabranie jej ze sobą, nie tylko na drogę. Dzięki uniwersalnemu rozmiarowi, nada się zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. 

LINK: https://motofenek.pl/kamizelka-ostrzegawcza-automax-pomaranczowa.html

Żółta kamizelka odblaskowa przeznaczona dla dzieci doskonale spełnia swoje zadanie, poprawiając widoczność Państwa pociechy. Została wykonana z tkaniny, która oddycha i nie krępuje ruchów (nie posiada rękawów). Dodatkowo posiada ona nadruk, który z pewnością sprawi, że kamizelka będzie chętnie zakładana. 

LINK: https://motofenek.pl/kamizelka-ostrzegawcza-dla-dzieci-zolta-z-grafika.html