Loading...

Nasadki na śruby

Liczba produktów w ofercie: 4

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Nasadki na śruby samochodowe - zastosowanie

Nasadki na śruby samochodowe często używane są jako dopełnienie atrakcyjnie wyglądających felg samochodowych. Ich głównym zadaniem jest poprawa ogólnego wizerunku kół. Wśród ich zalet można wyróżnić prostotę w zakładaniu oraz częściowe zabezpieczenie śrub przed warunkami atmosferycznymi. Aby zamontować nasadki wystarczy nałożyć je na śruby mocujące felgi. W pojedynczych zestawie oprócz samych nasadek możemy znaleźć również specjalnie zaprojektowany klucz. Pozwoli on na bezproblemowe zdjęcie kół w razie potrzeby. Został wykonany ze sztucznego tworzywa i przypomina w kształcie literę U. Nasadki na śruby samochodowe pakowane są w zestawach po 20 lub 21 sztuk. 

 

Podział na rynku

Zasadniczo główny podział jeśli chodzi o nasadki na śruby dotyczy ich zastosowania do danego stylu felgi oraz rozmiaru. Same nasadki na śruby jednak nie muszą wyłącznie służyć estetyce. Można podzielić je na główne trzy rodzaje: 

  • kapsle na śruby - wykonane w większości przypadków z plastiku, pełnią funkcję dekoracyjną. Zazwyczaj występują w rozmiarze 17 mm, rzadziej 19 mm.
  • nakładki na śruby zabezpieczające - pozwalają zadbać o ich ochronę przed wykręceniem. 
  • nakładki na śruby checkpoint - informują o stanie luzowania śrub w kołach. Jest to możliwe dzięki wskaźnikowej formie nakładek. Ma ona zastosowanie, jeżeli szukamy miejsca, w którym, nakrętka koła się luzuje.

 

Materiał i rozmiar nasadek na śruby

Zazwyczaj nasadki na śruby samochodowe mają kształt sześciokąta i charakteryzują się wymiarami w przedziale 17-21 mm (najczęściej jest to 17 mm). Są one zazwyczaj głębokie na 13 mm. Materiał z jakiego są wykonane to plastik, aluminium lub mocne i wytrzymałe tworzywo ABS. Zasadniczo najtańszą wersją jest plastikowa, lecz posiada ona najmniejszą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Aluminiowe nasadki są spotykane częściej, ponieważ są gwarantem wysokiej jakości za rozsądną ceną, a dodatkowo nie niszczą się tak szybko, jak ich plastikowe odpowiedniki. Nasadki z tworzywa ABS posiadają dużą wytrzymałość, a także są estetyczne, jednak nieco droższe. W niektórych przypadkach część elementów nasadek jest chromowana. Dla jeszcze większej różnorodności i estetyki liczne sklepy posiadają różne wersje kolorystyczne. 

Główne funkcje nasadek na śruby to:

  • ochrona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi stalowych nakrętek i śrub. 
  • podniesienie estetyki felg samochodowych
  • uniwersalność

Dzięki swojemu wyglądowi i prostocie, kierowcy używają ich nie tylko w samochodach, ale również w innego rodzaju pojazdach. W sklepie MOTO FENEK posiadamy kilka rodzajów nasadek na śruby samochodowe. 

LINK: https://motofenek.pl/zestaw-nasadek-na-sruby-17mm-chrom.html

LINK: https://motofenek.pl/zestaw-nasadek-na-sruby-19mm-czarne.html