Loading...

Felgi i opony

Liczba produktów w ofercie: 5

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

O czyszczeniu samochodu słów parę

Czyszczenie felg i opon wymaga nieco większego nakładu wysiłku, aby uzyskać zadowalający efekt. Dobrze wyczyszczone felgi potrafią nadać samochodowi pięknego wyglądu, prawie jak z salonu. 

Proces ten nie musi być uciążliwy, zwłaszcza jeżeli mamy do pomocy profesjonalne kosmetyki. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu garść przydatnych informacji, które pomogą w wybraniu odpowiednich kosmetyków do czyszczenia felg i opon.

 

Czyszczenie felg samochodowych

Aby najbardziej efektywnie wyczyścić koła i felgi, należy przeprowadzić trzy etapowe czyszczenie. Jako pierwszy etap mycia należy spłukać koła wodą. Do tego etapu znakomicie nada się myjka ciśnieniowa, albo szczotka z opcją dołączenia złączki (zobacz ten produkt w naszym sklepie: https://motofenek.pl/szczotka-do-mycia-nt-seria-standard-plus.html). Do drugiego etapu czyszczenia polecamy użyć specjalnych kosmetyków. Mają one szeroki zakres zastosowania, dlatego warto przemyśleć i wybrać, jaki efekt jest dla nas najbardziej pożądany. Na sam koniec, należy dokładnie spłukać pozostałości po preparatach i cieszyć się pięknie umytymi felgami.

Kosmetyki do czyszczenia felg i opon nadają się również do czyszczenia innych elementów samochodu wykonanych z gumy. Są one bardzo łatwe do rozpuszczenia, dzięki czemu dotrą do wszystkich potrzebnych miejsc. Po niedługim czasie, należy przetrzeć miejsca z naniesionym preparatem np. szczotką, a dopiero potem spłukać dużą ilością wody. Taka kolejność działania pomaga w usuwaniu większych zabrudzeń, które powstają w wyniku np. zatłuszczenia, czy też osmolenia. 

 

Inne sposoby na pielęgnacje felg i opon

Na felgach samochodowych osiadają opiłki metalu (powstałe na skutek tarcia klocków hamulcowych), dlatego ich czyszczenie wymaga kosmetyków o mocniejszym działaniu, niż w przypadku opon. Dobrze sprawują się w tym celu preparaty deironizujące. Mają one działanie silnie żrące, dlatego wystarczy parę minut, aby te wyczyściły felgi z brudu. Czasami przeprowadza się również proces nałożenia ochronnej powłoki ceramicznej, której to cienka warstwa dodatkowo konserwuje lakier. Inne kosmetyki do felg mają za zadanie nawoskować felgi, czyniąc je bardziej odporne na zanieczyszczenia. Najlepszą formą dbania o stan felg i opon będzie ich regularne czyszczenie i konserwacja. 

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych kosmetyków do czyszczenia felg i opon:

LINK: https://motofenek.pl/carplan-ultra-tyre-shine-preparat-do-nablyszczania-opon-500ml.html

LINK: https://motofenek.pl/carplan-ultra-wheel-cleaner-plyn-do-czyszczenia-felg-500ml.html

LINK: https://motofenek.pl/carplan-ultra-colour-changing-wheel-cleaner-preparat-do-czyszczenia-felg-zmieniajacy-kolor-500ml.html