Loading...

Żarniki ksenonowe D3S

Liczba produktów w ofercie: 4

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Schemat działania żarników ksenonowych

Zamontowanie możliwie jak najlepszego światła w samochodzie, to podstawa do poruszania się samochodem w szybko zmieniających się warunkach atmosferycznych. Zamontowanie w samochodzie żarnika ksenonowego D3S pozwoli z kolei na wyższy komfort podróży, a także na szereg innych zalet, które zostały opisane poniżej. 

 

Zasada działania żarników ksenonowych

Żarnik ksenonowy składa się z kilku części. Całość zbudowana jest ze szklanej bańki (czasami jest ona specjalnie hartowana), w której umieszczone są elektrody. Ponadto w zestawach dostarczane są lampy wyładowcze oraz stateczniki, które ułatwiają mocowanie żarnika. Generuje on energię za pomocą łuku energetycznego (co jest przeciwieństwem np. żarówek halogenowych, gdzie proces nagrzewania następuje dzięki rozgrzanemu żarnikowi). Nazwa żarnika wzięła się od cieczy, która znajduje się wewnątrz bańki. Żarniki ksenonowe D3S posiadają zintegrowany zapłon (w przeciwieństwie do podobnych produktów). Umieszczone zostają one w reflektorach posiadających reflektory z funkcją autopoziomowania. Ma to swoje uzasadnienie w bezpieczeństwie. Posiada dodatkowo funkcję regulowania soczewki, aby ustalić dokładną granicę pola widzenia. Jeżeli nie czujemy się jednak na siłach, aby samemu zamontować oświetlenie, to warto udać się po pomoc do profesjonalisty.

 

Zalety używania żarników ksenonowych D3S

  • poprawa bezpieczeństwa jazdy - mając do dyspozycji mocniejsze źródło światła, możemy wcześniej zauważyć np. znak ostrzegawczy. Ponadto sami również będziemy bardziej widoczni na jezdni, co da więcej czasu na ewentualną reakcję innym uczestnikom ruchu drogowego.
  • ekonomia jazdy - jazda z zamontowanymi żarnikami ksenonowymi D3S jest po prostu bardziej opłacalna. Przeliczając koszt zakupu produktu, w stosunku do jego poboru prądu i czasu działania, zyskujemy. 
  • komfort dla kierowcy - tego typu żarówki nie emitują promieniowania UV, co po pierwsze pozwala na dłuższą jazdę bez uczucia wyraźnego zmęczenia.
  • estetyczny wygląd - zadbany samochód nie tylko dodaje stylu, ale również chętniej do niego się wsiada, a białe oświetlenie nadaje nowoczesnego charakteru.

 

Opisy wybranych żarników ksenonowych D3S

Żarnik ksenonowy D3S Powertec Super White posiada temperaturę barwową 5000K. Jest ona możliwa do osiągnięcia dzięki nałożeniu na palnik specjalnie przygotowanych niebieskich pasów. Można ją określić jako temperaturę zbliżoną do światła dziennego, dzięki czemu powoduje mniejsze zmęczenie dla oczu kierowcy. Żarniki ksenonowe Super White służą jako światła mijania lub światła drogowe. Mają napięcie 42V. Dodatkowo posiadają filtr UV. W zestawie dołączony jest stalowy wspornik dla palnika. 

LINK: https://motofenek.pl/zarnik-powertec-d3s-super-white-5000k-2szt.html

Wysoka temperatura barwowa 6000K (a więc zbliżona do barwy światła dziennego) pozwala na długotrwałe użycie, bez wyraźnego zmęczenia wzroku kierowcy i innych użytkowników drogi. 

LINK: https://motofenek.pl/zarnik-m-tech-d3s-6000k-zhcd3s6.html