Loading...

Filtruj produkty

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 28,00 zł - 569,00 zł

Rodzaj żarówki

Rodzaj żarówki

Oświetlenie LED

Liczba produktów w ofercie: 44

Pokazano 1-20 z 44 pozycji

Aktywne filtry

Oświetlenie LED - co warto wiedzieć na ten temat?

Światło Led czyli Light Emitting Diodes to jedna z najbardziej nowoczesnych form oświetlenia. Poprzez postęp technologiczny jest ona coraz częściej stosowana w nowych aspektach motoryzacji. Dodatkowo bardzo efektywnie zużywają energię, co z połączeniu z kilkakrotnie (a w niektórych przypadkach nawet kilkanaście) dłuższym czasie działania, zostawia konkurencyjne rodzaje oświetlenia daleko w tyle. Samochodowe oświetlenie LED działa na zasadzie półprzewodników P i N. Charakteryzuje się nawet do 20-krotnie większą żywotnością, niż ich odpowiedniki halogenowe. Diody luminescencyjne wynaleziono już w latach 60 XX wieku, ale przeszkodą w powszechnym użyciu było wygenerowanie odpowiedniej mocy. Jest ona niezbędna, aby używać oświetlenia LED na skalę przemysłową. Wymagało to wielu lat prób i błędów lecz w końcu specjaliści stworzyli pierwszy udany prototyp i z powodzeniem rozpoczęto ich produkcję.

 

Zalety używania oświetlenia LED w samochodzie

Zastosowanie samochodowego oświetlenia LED pozwala w pierwszej kolejności na zwiększenie jakości oświetlenia, przy jego większej efektywności niż w przypadku żarówek ksenonowych i halogenowych. Efektywność świecenia lamp LED-owych to nawet 80%, co oznacza, że zużywana na wytworzenie ciepła jest tylko 1/5 światła. W praktyce zakup tego typu oświetlenia opłaca się w szczególności w dłuższej perspektywie. 

Użycie oświetlenia LED w samochodzie jest uzasadnione również jego wytrzymałą budową. Pozwala to zmniejszyć wpływ wszelkiego typu drgań i uderzeń, które mogłyby zaburzyć ich prawidłowe działanie. Zmniejsza się również ryzyko przypadkowego uszkodzenia w trakcie wymiany, czy też czyszczenia. W dużej liczbie modeli instalacja żarówki jest na tyle prosta, że nie potrzeba do tego zadania specjalisty z warsztatu. Warto zauważyć, że tego typu oświetlenie nie emituje szkodliwych substancji dla środowiska. Uzasadnia to zatem ich stosowanie na masową skalę i nie wymaga przeznaczenia dodatkowych środków na segregację. Aczkolwiek, chcąc być w pełni obiektywnym w tej kwestii, należy również wspomnieć  o głównej wadzie oświetlenia LED, którą jest ich cena. 

 

Dlaczego dobór odpowiedniego oświetlenia LED jest kluczowy?

Dla zdrowego funkcjonowania potrzebujemy przynajmniej kilku godzin dziennie przebywać w świetle o temperaturze barwowej powyżej 4000K. Wiele modeli samochodowego oświetlenia LED spełnia ten warunek, dlatego jazda jest z nimi mniej męcząca dla wzroku. 

Ponadto, światło zamontowane w aucie i użytkowane na drodze publicznej powinno spełniać dwa dodatkowe warunki:

  • rzucać duży strumień światła. Daje to większy czas na reakcję na nieprzewidziane wydarzenia, które z kolei przekładają się na większą szansę bezwypadkowej jazdy
  • nie oślepiać innych użytkowników drogi. Czasami jest to bagatelizowane, ale złe ustawienie ogniskowej w żarówce może zaszkodzić innym kierowcom. Nie trzeba wspominać również o tym, że w takim przypadku ryzykujemy otrzymaniem wysokiego mandatu. 

 

Samochodowe oświetlenie LED - wybrany asortyment

Jeżeli chcemy, aby samochodowe oświetlenie LED działało jak najdłużej, zalecamy aby dokonywać zakupów ze sprawdzonych źródeł posiadających oryginalny asortyment renomowanych producentów. Jednym z nich jest sklep samochodowy MOTO FENEK. Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty ze sprawdzonych marek. 

Zestaw samochodowego oświetlenia LED firmy M-Tech. Producent zawarł w pudełku: dwa palniki M-Tech Basic, 2 przetwornice Slim, pełne okablowanie oraz elementy mocujące. Temperatura barwowa światła to 4300, które emituje światło podobne do światła dziennego. Jedną z zalet tego zestawu jest jest jego intuicyjna instalacja, nie wymagająca zmian w instalacji elektrycznej pojazdu. Najlepiej sprawdzają się one w samochodach posiadających niewielką ilość elektroniki. 

LINK: https://motofenek.pl/zestaw-oswietlenia-m-tech-h3-4300k.html

Zestaw oświetlenia samochodowego LED LSGPRO H1 firmy M-TECH jest przeznaczony do wymiany lamp halogenowych na LED-owe. Posiada on cztery diody OSLON SQUARE FLAT 3030 - marki OSRAM. Lampy są odporne na wstrząsy, dzięki wykonaniu z aluminium. Zestaw zawiera system CANBUS oraz jest prosty w instalacji. Dodatkową zaletą jest to, iż posiada klasę wodoodporności IP65, a dzięki systemowi chłodzenia żarówki będą działać nawet w trudnych warunkach. Temperatura barwowa oświetlenia wynosi 5700 K (barwa bliska światłu dziennemu). 

LINK: https://motofenek.pl/zestaw-oswietlenia-m-tech-h1-lsgpro.html