Loading...

Kredki do lakieru samochodowego

Liczba produktów w ofercie: 7

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Powody przemawiające za używaniem kredki do lakieru samochodowego:

Dbanie o swoje auto to podstawa, jeżeli chcemy używać go jak najdłużej. Lakier samochodowy jest szczególnie narażony na zabrudzenia. Warto temu zaradzić. Pomóc w tym może użycie kredek do lakieru samochodowego. Poniżej przedstawiamy kilka argumentów, przemawiających za stosowaniem kredki do lakieru:

  • intuicyjna w użyciu - użycie kredki wymaga tylko odrobiny precyzji i zasadniczo nie trzeba tutaj fachowej pomocy, aby zamaskować drobne rysy w powłoce lakierniczej
  • kompaktowy rozmiar - zmieści się nawet w kieszeni, bądź małym schowku wewnątrz pojazdu
  • niewielka cena - szybka i prosta korekta rys na samochodzie za rozsądną cenę
  • świetnie maskuje zadrapania i zarysowania - wystarczy dobrać odpowiedni kolor i zwłaszcza z większej odległości nie ma mowy o widoczności zarysowań. Lepsze jakościowo kredki nie poprzestają na krótkotrwałym efekcie, ale faktycznie wypełniają konkretne miejsca.
  • uniwersalność zastosowania - kupując kredkę do lakieru samochodowego w sklepie MOTO FENEK masz pewność jakości. W składzie posiada pigmenty lakieru. Wystarczy tylko kupić kredkę w odpowiednim kolorze, a ta będzie z pewnością pasować do dowolnego auta o tej samej kolorystyce, a przy okazji zapewni dodatkową protekcję.

 

Sposób użycia kredki do lakieru samochodowego

Aby użyć kredki do lakieru samochodowego, należy ustawić ją prostopadle do zarysowanego miejsca (najlepiej w okolicach 90 stopni). Wypełnianie ubytków należy dokonywać kolistymi ruchami i pewnie dopasować kredkę ze średnim dociskiem do miejsca działania. W przypadku nadmiaru kredki, wystarczy ją delikatnie zetrzeć suchą szmatką (najlepiej sprawdzi się do tego ta z mikrofibry). 

 

Domowy sposób na usuwanie rys z lakieru 

Jeżeli nie mamy pod ręką żadnych kosmetyków do usuwania rys z lakieru, to można posłużyć się domową metodą. W tym celu należy użyć spirytusu salicylowego. Posiada on właściwości, które rozpuszczają wierzchnią warstwę lakieru. Następnie po odczekaniu paru minut na wyschnięcie, powstanie warstwa przykrywająca nierówności. Ostatnim etapem będzie wtarcie niewielkiej warstwy spirytusu (np. za pomocą ścierki) w miejsce z zadrapaniem. Oczywiście takie rozwiązanie jest prowizoryczne i powinno być używane tylko w ostateczności

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych kredek do lakieru samochodowego:

LINK: https://motofenek.pl/carplan-scratch-stick-kredka-do-usuwania-rys-do-lakieru-biala.html

LINK: https://motofenek.pl/carplan-scratch-stick-kredka-do-usuwania-rys-do-lakieru-ciemnoczerwona.html

LINK: https://motofenek.pl/carplan-scratch-stick-kredka-do-usuwania-rys-do-lakieru-ciemnoniebieska.html