Loading...

Listwy ochronne

Liczba produktów w ofercie: 11

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Samochodowe listwy ochronne - funkcje 

Samochodowe listwy ochronne na drzwi pozwalają na zneutralizowanie siły uderzenia i w konsekwencji wgniecenia, zarysowania, pęknięcia czy też innego uszkodzenia. Zakup takich akcesoriów pozwala na zaoszczędzenie czasu i wielu środków, jakie należałoby poświęcić w przypadku regularnych wizyt u lakiernika, bądź blacharza. Dodatkowo, pozwalają na mniejszą awaryjność drzwi, czy też ich cichsze zamykanie (co dla niektórych jest to aspekt bardzo istotny), a także dodatkowo chronią lakier. 

Samochodowe listwy ochronne pełnią kilka funkcji i w zależności od umiejscowienia dotyczą one różnych elementów samochodu. Są to w głównej mierze:

  • ochrona wnętrza auta przed wilgocią i korozją w przypadku osadzenia na szkle 
  • ochrona przed zarysowaniami i gromadzeniem się zanieczyszczeń (jeśli będzie to zderzak) 
  • poprawiają wygląd samochodu, a także chronią przed zarysowaniem, gdy dotyczy to drzwi
  • działają na zasadzie drenażu wody oraz chronią przed korozją i wilgocią, gdy umieści się je na dachu

Aby lepiej zorientować się w tym, jaki rodzaj produktu się kupuje, każda listwa posiada odpowiednie oznaczenia. Pozwalają one określić do jakiego elementu samochodu są przeznaczone. Dodatkowo uzyskuje się przy tym również informacje o materiale, z jakiego zostały stworzone, co ma wpływ na cenę produktu. 

 

Przykłady oznaczeń listew samochodowych:

  • PVC Mld - materiał do produkcji PVC lub polimer syntetyczny
  • TPR - guma termoplastyczna
  • Z Butyl Mld - mieszanka zawierająca butyl 
  • EPDM - materiał z gumą i etylenem-propylenem (wrażliwy na duże zmiany temperatur oraz promieniowanie ultrafioletowe)
  • Enkapsulacja Mld - produkowana wraz ze szkłem pasuje do konkretnego modelu samochodu

 

Jak założyć samochodową listwę ochronną?

Zacznijmy od wybrania odpowiedniego miejsca na drzwiach samochodu. Następnie bardzo dokładnie wyczyścimy powierzchnię gdzie umieścimy listwę ochronną z wszelkiego rodzaju brudu. Warto w tym celu użyć detergentu, który będzie neutralny dla powierzchni auta. Kolejnym krokiem będzie delikatne odklejenie paska papieru zabezpieczającego taśmę dwustronną (koniecznie uważajmy, by jej nie pobrudzić). Następnie, będziemy mogli przyłożyć listwę ochronną w przygotowane uprzednio miejsce na drzwiach od strony taśmy. Zalecamy, aby po nałożeniu listwy ochronnej na rant drzwi mocno docisnąć miejsce, tak by cała powierzchnia listwy dobrze stykała się z warstwą karoserii. W przypadku odklejania należy wykonywać tę czynność z dużą starannością tak aby nie uszkodzić lakieru. 

LINK: https://motofenek.pl/listwa-ochronna-5m-18x4mm-czarnachrom.html

LINK: https://motofenek.pl/listwa-progowa-60x38cm.html