Loading...

Żarówki samochodowe H4

Liczba produktów w ofercie: 18

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Charakterystyka żarówek samochodowych H4

Żarówki samochodowe H4, to żarówki dwuwłóknowe. Uzyskują one dzięki temu uniwersalność w działaniu. Nadają się zarówno jako światła mijania (gdy użyjemy jednego włókna), jak również do światła drogowego (używając opcji przełączenia). Z reguły tego typu żarówki posiadają moc 55W lub 60W. Czas ich użytkowania szacuje się na 350 - 700 godzin pracy. Zależy on od modelu, przy czym zazwyczaj produkty większych marek mogą działać dłużej. Odpowiednie oświetlenie na drodze to jeden z kluczowych elementów bezpiecznej podróży. Dotyczy to nie tylko kierowców, ale również przechodniów (nie zapominajmy o odblaskowych elementach, gdy poruszamy się po zmroku!). Jednym ze skuteczniejszych sposobów na mniejszą liczbę wypadków, jest większa widoczność na drodze. Dzięki wymianie starszych modeli żarówek na żarówki samochodowe H4 będzie można mieć większy czas reakcji.

 

Zalety użytkowania żarówek samochodowych H4

Dlaczego warto zmienić swoje standardowe oświetlenie halogenowe, na oświetlenie samochodowe H4? Powodów jest kilka, a są to konkretnie:

  • oszczędność kosztów - zakup żarówki halogenowej H4 o wysokiej jakości pozwala znacznie podnieść komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale nie wiąże się z dużo większym kosztem, jak w przypadku nowszych rodzajów oświetlenia.
  • większa efektywność - jeżeli możemy uzyskać większy strumień światła i dodając do tego faktyczną żywotność żarówki, to dostaniemy produkt, który bardziej opłaca się zakupić
  • pewność zakupu - kupując z takich miejsc jak sklep internetowy MOTO FENEK można mieć pewność, że produkty są oryginalne i najwyższej jakości.
  • uniwersalność - oświetlenie samochodowe produkuje wiele firm, dlatego też wybór odpowiedniej żarówki może być bardzo szeroki. 

Pamiętajmy, aby kupować produkty ze sprawdzonych źródeł. Teoretyczna oszczędność po zakupie tańszego zamiennika nieznanego producenta, nie jest warta ryzyka. W przypadku gdy mamy wątpliwości, starajmy się wybrać produkty z homologacją. Szczegóły na ten temat znajdą Państwo w poniższym akapicie. Gdy wymieniamy żarówki w samochodzie, pamiętajmy by wykonywać tę czynność suchymi rękoma, albo w rękawiczkach ochronnych (rekomendujemy). Zabrudzenie bańki może spowodować zmniejszenie czasu jej użyteczności, a w gorszych przypadkach nawet pęknięcie. 

 

Homologacje żarówek samochodowych 

Aby uzyskać możliwość bezproblemowej jazdy po drodze, dany rodzaj oświetlenia musi posiadać odpowiednie uprawnienie, nazywane homologacją. W zależności od prawa w danym kraju, jest wymagana ona w różnym stopniu. Na przykład w naszym kraju uznawane są zarówno homologacje krajowe (typu ECE), jak i ogólne europejskiej. Cyfra w tym oznaczeniu określa kraj, w którym homologacja została uzyskana. Przykładowo E1 będzie oznaczać homologację uznawaną w Europie (stąd litera E), a została ona uzyskana w Niemczech (cyfra jeden). A co jeśli w naszym samochodzie auto nie posiada homologacji? W przypadku, gdy dojdzie do kolizji na drodze, będziemy obciążeni ewentualnymi kosztami na zasadzie posiadania świateł nieuprawnionych do jazdy. Ostateczna decyzja należy oczywiście do Państwa, ale ważne, by mieć świadomość, jakie konsekwencje ma wybór danego oświetlenia samochodowego. Wybór żarówek samochodowych H4 w naszym sklepie internetowym jest szeroki. Poniżej przedstawiamy przykładowy opis paru produktów, które znacząco podniosą jakość oświetlenia w Państwa samochodach. 

Żarówki samochodowe H4 z serii Extreme Weather Control to produkt firmy Powertec, który działa w bardzo trudnych warunkach, a dodatkowo jest bardzo odporny na różnego typu drgania. Właściwości zostały uzyskane dzięki użyciu do jego produkcji wysokiej jakości stali i hartowanego szkła kwarcowego. Poprzez zamontowanie filtru UV, światło (o barwie zimnej bieli, czyli około 4000 K) żarówki nie męczy wzroku, a przy okazji zapobiega zabrudzeniu kloszy. Producent określa moc tej halogenowej żarówki na 60W. Gniazdo pasujące do tego modelu to P43t. W zestawie znajdują się 2 sztuki żarówek.

LINK: https://motofenek.pl/zarowki-powertec-extreme-weather-control-h4-12v-2szt.html

Żarówki samochodowe h4 Osram Night Breaker Laser to produkt najwyższej jakości w swojej klasie. Dzięki użyciu technologii ablacji laserowej, kształtowi “okienka” w powłoce i odpowiedniej mieszance składu w bańce, może ona świecić nawet o 150% jaśniej, niż standardowe żarówki. Są one przeznaczone do użytku na drodze, dzięki uzyskaniu homologacji ECE H4. W zestawie producent znajdują się 2 sztuki żarówek.

LINK: https://motofenek.pl/zarowki-osram-night-breaker-laser-150-h4-2szt.html