Loading...

Żarniki ksenonowe D2R

Liczba produktów w ofercie: 7

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Bezpieczna jazda z żarnikami ksenonowymi D2R

Obserwacja wydarzeń na dobrze oświetlonej drodze powinna być bezproblemowa i pozwalać na podejmowanie szybkich i właściwych decyzji. Żarniki ksenonowe D2R idealnie wpisują się w ten kanon oraz zwiększają komfort płynący z jazdy, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, a przy tym pomagają w podniesieniu standardu bezpieczeństwa. Żarniki ksenonowe D2R należą do grupy nieposiadającej zapłonu i stosuje się je w reflektorach bez soczewek. 

Korzyści płynące z użytkowania żarników ksenonowych D2R są liczne. Poniżej przedstawiamy szczegółowo najważniejsze z nich. Mamy nadzieję, że pomoże to Państwu podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego żarnika ksenonowego i dokonać przemyślanego zakupu. 

  • Uniwersalne zastosowanie - sprawdzą się one doskonale w trudnych warunkach, nie tracąc na swojej efektywności. Ponadto pracują bez zarzutu nawet przy ekstremalnych temperaturach (większość żarników działa zgodnie z opisem producenta w zakresie -40, +100 stopni). Dzięki łatwości w montażu, są przydatne w różnego typu pojazdach. 
  • Oszczędne - wystarczą proste obliczenia, aby zorientować się, że znając pobór prądu, szacowany czas działania (w większości przypadków parędziesiąt tysięcy godzin pracy o bardzo podobnej jakości) i natężenie światła (zazwyczaj 3200 lumenów) możemy zakwalifikować żarniki ksenonowe do grupy oświetlenia o wysokiej efektywności. 
  • Komfort dla wszystkich użytkowników - dla kierowcy jest to mniejsze zmęczenie oczu i większe skupienie się na tym, co dzieje się na drodze. Taki efekt został uzyskany dzięki mniejszemu wydzielaniu promieniowania ultrafioletowego. Dla pasażerów mniejsza jasność światła pozwala na bardziej przyjemne obserwowanie otoczenia. Dla innych kierowców pojazd z zamontowanymi żarnikami ksenonowymi D2R jest widoczny z większej odległości, a odblask z jego reflektorów nie jest tak intensywny.
  • Nowoczesny wygląd - nie dla wszystkich osób jest to sprawa pierwszorzędnej wagi, ale charakterystyczny odcień, jaki rzucają żarniki ksenonowe D2R pozwala wyróżnić auto.

 

Opisy wybranych żarników ksenonowych D2R

Żarnik ksenonowy D2R Premium firmy M-TECH przeznaczony jest do zamontowania w reflektorach nie posiadających soczewek. Temperaturę barwową produktu producent określa na 4300K (barwa niebieska). Charakterystyczną cechą tego żarnika jest wykonanie z podwójnie hartowanego szkła kwarcowego. Oprócz tego wewnątrz bańki znajduje się specjalna mieszanka gazów szlachetnych, której skład spełnia restrykcyjne normy. Aby w pełni się rozświetlić ten rodzaj żarnika ksenonowego D2R potrzebuje przeciętnie parudziesięciu godzin pracy (nową żarówkę możemy poznać po białym kolorze świecenie). Żarnik posiada napięcie 85V. Uwaga! Zestaw zawiera 1 sztukę żarnika. 

LINK: https://motofenek.pl/zarnik-m-tech-d2r-premium-4300k-zmd2r43.html

Żarnik ksenonowy D2R z serii Super White firmy Powertec wyróżnia się białym, intensywnym światłem i niebieską linią na końcu granicy widoczności. Takie rozwiązanie powoduje zmniejszenie znaczne efektu odblasku u nadjeżdżających z naprzeciwka użytkowników drogi. Ponadto łączy w sobie zaletę bezpieczeństwa z atrakcyjnym wyglądem. Producent określa żywotność tego żarnika ksenonowego na 2500 godzin. W jednym zestawie znajdują się dwie sztuki żarnika, co pozwoli na bezproblemową wymianę jednej pary. 

LINK: https://motofenek.pl/zarnik-powertec-d2r-super-white-5000k-2szt.html

Jeżeli żarnik ksenonowy D2R będzie po dłuższym czasie użytkowania rzucał inną barwę światła, niż jest to opisane przez producenta, oznacza to, że najwyższy czas na wymianę. Możemy wykonać ją samodzielnie postępując w następujący sposób:

  • upewnić się, że mamy suche ręce lub ubrać rękawiczki (wystarczą te najzwyklejsze)
  • odłączyć akumulator
  • wymontować starsze palniki
  • zamontować nowe

Podczas całego procesu należy zachować ostrożność. Jednak jeśli czujemy, że nie wykonamy tego zadania w 100%, udajmy się do specjalisty. Część z nich wykona taką czynność od razu bez czekania).